http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Religia - Kościół Katolicki

Religia - Kościół Katolicki (212)

Msze święte z Gniezna i Żydowa w internecie!

Gdzie obejrzeć mszę świętą w internecie z kościołów w powiecie gnieźnieńskim? Ogłoszona epidemia koronawirusa w naszym kraju oraz wprowadzenie zakazu wychodzenia z domu, a co za tym idzie ograniczenie liczby osób uczestniczących we mszy świętej do kilku wiernych sprawiło, że udział w nabożeństwach dla wielu Polaków nie jest możliwy. Dlatego polecamy listę transmisji online z kościołów w naszym powiecie.

Etykiety

Ks. abp Henryk Muszyński obchodzi 35-lecie sakry biskupiej

Ks. abp senior Henryk Muszyński obchodzi dzisiaj 35. rocznicę sakry biskupiej oraz rocznicę objęcia urzędu arcybiskupa metropolity gnieźnieńskiego. Dokładnie bowiem 28 lat temu Archidiecezja Gnieźnieńska po 171 latach przerwy znów stała się samodzielną jednostką administracyjną kościoła katolickiego w Polsce, a na jej metropolitę powołano ks. abpa Henryka Muszyńskiego.

Dyspensa od mszy świętych

- Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego, Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski rekomenduje biskupom diecezjalnym udzielenie do 29 marca dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy św.: osobom w podeszłym wieku, wiernym, którzy mają objawy infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura), dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, a także osobom, które czują obawę przed zarażeniem – napisali biskupi w komunikacie wydanym po czwartkowym posiedzeniu Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski.

Etykiety

Zróbmy wystawę o Prymasie Tysiąclecia

Jest twarz Prymasa Wyszyńskiego, którą zna cała Polska. I jest taka, którą znamy tylko my: ludzie z archidiecezji gnieźnieńskiej. Jeśli o niej nie opowiemy, Polska ją zapomni. Żeby ją ocalić, żeby pokazać Prymasa Tysiąclecia – Prymasa z Gniezna, z okazji beatyfikacji przygotowywana jest specjalna mobilna wystawa, która jeździć będzie po naszych parafiach.

Święty czas, radosny czas

Choć  Boże Narodzenie już za nami, o prawdziwie świąteczną atmosferę, chwile wzruszeń i radości postarali się uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 12 w Gnieźnie. W piątkowe popołudnie zaprosili mieszkańców Gniezna na „Wieczór kolęd i pastorałek” – stojący na wysokim poziomie montaż słowno-muzyczny.

Etykiety

Trzej Królowie przeszli przez Gniezno

Dzisiaj przez Gniezno przeszedł Orszak Trzech Króli pod hasłem „Cuda ogłaszają”, by oddać pokłony w stajence na Wzgórzu Lecha. Orszak wyruszył z placu za Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Sobieskiego w Gnieźnie i dotarł do katedry. Licznie zgromadzeni mieszkańcy, śpiewając kolędy i pastorałki,  towarzyszyli im w barwnym korowodzie  w czerwonych, niebieskich i zielonych koronach. Przy schodach katedralnych  słowo do zgromadzonych skierowali m.in. abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce i abp Wojciech Polak, Prymas Polski.

Subskrybuj to źródło RSS