http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Religia - Kościół Katolicki

Religia - Kościół Katolicki (151)

Zaproszenie do Pałacu i Ogrodu Prymasowskiego na odpust św. Wojciecha

Za nieco ponad tydzień, w weekend na ulicach Gniezna pojawią się wierni i duchowni, którzy przejdą tradycyjnie w dwóch procesjach z relikwiami świętych oraz błogosławionych. Wydarzenie zaplanowano na 28 i 29 kwietnia, a całość zakończy uroczysta msza święta odpustowa na Placu Świętego Wojciecha, której będzie przewodniczył Prymas Polski – abp Wojciech Polak, a homilie wygłosi Prymas Anglii i Walii oraz legat papieski, kard. Vincent Nicholls. Dla młodych pielgrzymów będzie również zorganizowane spotkanie warsztatowe z piosenkarką – Moniką Kuszyńską i kilka innych wydarzeń o charakterze muzyczno-sportowym.

„Europa ludzi wolnych. Inspirująca moc chrześcijaństwa” - XI Zjazd Gnieźnieński już we wrześniu

„Europa ludzi wolnych. Inspirująca moc chrześcijaństwa” – pod takim hasłem odbędzie się w Gnieźnie w dniach 21-23 września XI Zjazd Gnieźnieński. Trzydniowy kongres wpisze się w tegoroczne obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Miecz Bolesława Chrobrego pojedzie do stolicy Wielkopolski!

Na polu bitewnym w ramach Koronacji Królewskiej swoje szable skrzyżowali w niedzielne popołudnie 34 wojowników, którzy powalczyli o Miecz Bolesława Chrobrego w turnieju rycerskim. Rywalizację zdominowali wojownicy z Bractwa Wojowników „Kruki” Poznań, a ostateczne zwycięstwo przypadło Andrzejowi Przybylskiemu.

Pięciu królów z dużą dawką humoru

To była bardzo ciekawa prezentacja pierwszych pięciu królów z dynastii Piastów, których zaprezentowano w ramach Koronacji Królewskiej w Gnieźnie. Inscenizacja historyczna, którą przygotowała grupa Walhalla została dobrze przyjęta przez publiczność zgromadzoną pod katedrą gnieźnieńską. Potem zaprezentowano też kilka innych występów, a jeszcze wcześniej do udziału w zabawie zaproszono także oglądających, których skonfrontowano z wiedzą historyczną na temat pierwszych koronowanych w Gnieźnie władców.

Subskrybuj to źródło RSS