http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Religia - Kościół Katolicki

Religia - Kościół Katolicki (205)

Spotkanie z misjonarzem

W związku z ogłoszeniem przez papieża Franciszka października 2019 r. Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym pod hasłem „Ochrzczeni i posłani”, w Szkole Podstawowej w Rogowie w tym miesiącu podjęte zostały różnorodne  działania mające na celu rozbudzenie świadomości obowiązku misyjnego. Jednym z nich było spotkanie z misjonarzem ks. Dariuszem Drzewieckim (pracującym na Filipinach) zorganizowane 28 października w sali gimnastycznej szkoły.

Etykiety

Zapomniany Misjonarz urodzony w lesie…

O tym człowieku po raz pierwszy usłyszałem kilka lat temu, gdy zacząłem zbierać informacje do książki „Skarb Dziedzica”. Postać ta pojawiła się bowiem w 1936 roku w Popowie Ignacewie podczas konsekracji tamtejszego kościoła. Gdy bliżej zacząłem się jej przyglądać, okazało się, iż jest to osoba wyjątkowa. Wybitna, a dzisiaj zupełnie zapomniana. Mowa o Salezjaninie, ks. Teodorze Wieczorku, który przez ponad 30 lat pracował na misjach w Chinach! Urodził się w okolicach Popowa Ignacewa, a zmarł w Hong Kongu. Więcej o jego życiu i działalności można przeczytać w mojej książce pt. „Złoto Dziedzica”

Czytaj więcej

Skansen w Dziekanowicach wypełniony ziołami, warzywami, kwiatami i… muzyką

Dzisiaj w Wielkopolskim Parku Etnograficznym w Dziekanowicach odbyły się uroczystości święta Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny – Matki Boskiej Zielnej. W nawiązaniu do ludowej tradycji, w kościele z Wartkowic, podczas mszy świętej odprawionej przez ks. Sławomira Kozika poświęcone zostały bukiety skomponowane z ziół, kłosów zbóż, warzyw, owoców, kwiatów i innych plonów. Odbył się też koncert organowy w wykonaniu Marka Manowskiego.

Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami Żydowa

Dzisiaj uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie zwana świętem Bożego Ciała. Tego dnia ulicami naszych miast i wsi idą procesje prowadzone do czterech ołtarzy. Procesyjnie przenoszona jest monstrancja z Najświętszym Sakramentem, którą na zakończenie udzielane jest uroczyste błogosławieństwo. Tak też było dzisiaj w Żydowie, dokąd w tym roku wybrał się nasz fotoreporter.

Etykiety

Dzisiaj tu, jutro tam… Nowy proboszcz w Popowie Ignacewie!

Prymas Polski abp Wojciech Polak dokonał zmian personalnych wśród duchowieństwa archidiecezji gnieźnieńskiej. Dekrety wejdą w życie z dniem 1 lipca br. Publikujemy listę zmian związanych z powiatem gnieźnieńskim i gminą Rogowo. Jedna parafia w naszym powiecie ma nowego proboszcza – to parafia w Popowie Ignacewie.

Etykiety

Piknik Rodzinny na Wzgórzu Lecha

Dzisiaj, po zakończonej sumie odpustowej ku czci św. Wojciecha, na Wzgórzu Lecha odbył się Piknik Rodzinny. W programie pikniku były m.in. występy artystyczne, konkursy z nagrodami, gry i zabawy dla dzieci oraz bezpłatny wstęp do Muzeum Archidiecezjalnego, skarbca katedralnego i katedry.Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia.

Msza święta odpustowa ku czci św. Wojciecha

Dzisiaj odbyły się główne obchody świętowojciechowe, które rozpoczęły się procesją z kościoła pw. św. Michała Archanioła do katedry. Natomiast o godz. 10.00 na Placu św. Wojciecha w Gnieźnie rozpoczęła się uroczysta msza św. odpustowa, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. abp Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski. Po Ewangelii Prymas Polski przekazał Pismo Święte przedstawicielom młodzieży, a po Komunii św. ks abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce, poświęcił i nałożył krzyże misyjne grupie duchownych i świeckich przygotowujących się do podjęcia w najbliższym czasie pracy apostolskiej na terenach misyjnych.

Subskrybuj to źródło RSS