http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Pomagaj ze smartfonem

Wyróżniony Pomagaj ze smartfonem

Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej uruchomiła aplikację „Caritas” na urządzenia mobilne. Znajdują się w niej informacje zarówno dla szukających pomocy, jak i dla tych, którzy chcieliby jej udzielić. Przy jej użyciu będzie można wskazać drogę potrzebującemu do właściwego punktu pomocowego, czy w szybki sposób przekazać darowiznę na wybrany cel charytatywny.


Aplikacja posiada 3 główne zakładki: „jednostki”, „aktualności” oraz „pomagam”.  W pierwszej z nich znajdziemy opisy placówek pomocowych prowadzonych przez naszą Caritas, dane kontaktowe i godziny ich otwarcia. Zakładka ta może być również pomocna we wskazaniu drogi do danej jednostki Caritas poprzez połączenie z nawigacją. W kategorii „aktualności” publikować będziemy informacje o wszystkich ważnych wydarzeniach w naszej Caritas. Kolejna zakładka „pomagam” pozwala na wsparcie i zaangażowanie się w akcje, które prowadzi nasza organizacja. Kilkoma kliknięciami można przelać środki na pomoc potrzebującym.

– Dziś każdy ma przynajmniej jednego smartfona – mówi ks. Krzysztof Stawski, dyrektor Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej. – Poruszamy się w świecie wirtualnym, aplikacji i mediów społecznościowych, dlatego też nasza Caritas chce również umożliwić każdemu zabieganemu nieść pomoc, informując jednocześnie o sposobach wykorzystania zbieranych środków – dodaje.

Aplikacja Caritas jest do pobrania za darmo w sklepach Google Play i App Store. W wyszukiwarce sklepu należy wpisać „Caritas” i wybrać propozycję firmy INDICO+PLUS. Po zainstalowaniu należy wybrać Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej. W najbliższym czasie aplikacja ma zostać poszerzona o kolejne usługi.
Ostatnio zmienianywtorek, 12 marzec 2019 14:51

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.