http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

XIX Dzień Papieski w Rogowie

Wyróżniony XIX Dzień Papieski w Rogowie

Każdego roku w październiku obchodzony jest Dzień Papieski. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rogowie upamiętnili wczoraj pontyfikat Jana Pawła II uroczystym apelem. Hasłem przewodnim XIX Dnia Papieskiego było: „Wstańcie, chodźmy”.


W montażu słowno-muzycznym przygotowanym przez uczennice klasy VI d  (Górka Maria, Kamińska Nikola, Owczarzak Sandra, Pańczak Antonina, Pęchorzewska Katarzyna, Płucienniczak Martyna, Szymczak Urszula, Tyzler Zofia, Wrzesińska Oliwia) pod kierunkiem katechetki Małgorzaty Wardy, przypomniały okoliczności towarzyszące wyborowi Karola Wojtyły na głowę Kościoła katolickiego w 1978 r., zaprezentowały wiersze o słowiańskim papieżu, który głosił miłość i pokój narodom całego świata oraz przedstawiły ciekawostki dotyczące jego życia.

Dowiedzieliśmy się się z nich m.in., że Ojciec Święty słynął z dużego poczucia humoru, często żartował i przekomarzał się z młodzieżą, lubił śpiewać przy goleniu, a jego ulubioną pieśnią była „Barka”. Zgromadzona na uroczystości publiczność mogła wysłuchać jej w wykonaniu uczennicy klasy VII b - Małgorzaty Michalczak. Uczennice klasy VI zaprezentowały też układ taneczny do przeboju Urszuli Dudziak pt.: „Papaya”.

Apel zakończył się krótkim filmem „Ostatnie pożegnanie papieża z ojczyzną” przy melodii „Zapada zmrok”.
Ostatnio zmienianywtorek, 08 październik 2019 00:05

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.