http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Zjazd Gnieźnieński pod specjalnym nadzorem

Wyróżniony Zjazd Gnieźnieński pod specjalnym nadzorem

Dzisiaj przed południem w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie, w Muzeum Początków Państwa Polskiego oraz w Instytucie Kultury Europejskiej UAM rozpoczął się X Zjazd Gnieźnieński, któremu w tym roku towarzyszy hasło „Europa nowych początków. Wyzwalająca moc chrześcijaństwa”. Dzisiejsza inauguracja Zjazdu to także zaostrzone środki bezpieczeństwa ze względu na przyjazd prezydenta Andrzeja Dudę.


Ponad 600 gości z Polski oraz kilku krajów europejskich, a także dalekich Filipin, zjechało się dzisiaj do Gniezna na X Zjazd Gnieźnieński, który w obiektach szkoły-pomnik oraz Instytutu Kultury Europejskiej UAM potrwa do niedzieli.

Zanim jednak dzisiaj goście mogli się rozsiąść w auli im. Jana Pawła II, każdy został poddany drobiazgowej kontroli osobistej prowadzonej przez funkcjonariuszy policji pod czujnym okiem Biura Ochrony Rządu. Sprawdzano wszelkie torby, reklamówki, laptopy, jak i aparaty fotograficzne. Czy było to potrzebne? Obecność głowy państwa tego wymaga, a i znaleziska, których dokonywali policjanci, mogły zaskakiwać. Okazuje się, że nawet na Zjazd, jego uczestnicy mieli ze sobą... scyzoryki (jego właścicielka tłumaczyła, że do ostrzenia ołówka), czy też gaz pieprzowy, bo i taki znaleziono....

Prezydent Andrzej Duda przybył na Zjazd tuż po godz. 11.00 i w towarzystwie ks. abp Wojciecha Polaka, Prymasa Polski udał się do auli, gdzie wygłosił przemówienie inauguracyjne. Następnie otworzył wystawę w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie (relacje wkrótce).

Zapraszamy do fotorelacji z otwarcia Zjazdu.

Fot. K. Soberski

 

Ostatnio zmienianypiątek, 06 maj 2016 15:53

2 komentarzy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.