http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Prawdy ukryte w bajkach Prymasa Ignacego Krasickiego”

Wyróżniony „Prawdy ukryte w bajkach Prymasa Ignacego Krasickiego”

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, w związku z obchodami jubileuszu 600- lecia nadania arcybiskupom gnieźnieńskim godności Prymasa Polski, przygotowała, wraz z Urzędem Miejskim w Gnieźnie, program edukacyjny skierowany do dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Program „Gniezno – Siedziba  Prymasów” przewiduje realizację cyklu zajęć tematycznych i konkursów od marca do sierpnia 2017 r.


W marcu odbyły się już pierwsze zajęcia skierowane do dzieci z gnieźnieńskich przedszkoli pt. „Prawdy ukryte w bajkach Prymasa Ignacego Krasickiego”.

Utwór „Wstęp do bajek” podobnie jak wiele innych rymowanych powiastek moralizatorskich, wyszedł  spod pióra, tego wybitnego pisarza doby Oświecenia. Podczas zajęć dzieci zapoznały  się z sylwetką poety, odkryły  prawdy ukryte w jego bajkach.  

W Gnieźnie każde dziecko powinno też wiedzieć, że jeden z największych polskich bajkopisarzy przez kilka lat był arcybiskupem gnieźnieńskim, prymasem Polski i został pochowany w podziemiach Katedry gnieźnieńskiej.

Ostatnio zmienianyczwartek, 06 kwiecień 2017 14:55

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.