http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Edukacyjne Gniezno

Edukacyjne Gniezno (211)

Dzień Języków w I LO w Gnieźnie

Można spędzić godziny w szkolnej ławce, starać się poznać tajniki języka ojczystego, jego zawiłość i piękno; można próbować zapamiętać listy słówek z języków obcych, ale  bez zrozumienia świata, w którym dany język jest używany, bez posmakowania danej kultury, czy można stwierdzić, że zna się ten język? O tym jak bardzo prawdziwe jest powiedzenie słynnego chińskiego filozofa, mogli przekonać się uczniowie I LO, uczestniczący w corocznym Dniu Języków.

Etykiety

Stulecie Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 2

100 lat Niepodległości i piłki ręcznej na ziemiach polskich, która swoje początki ma także w Wielkopolsce. Tak swoją cegiełkę w obchody 100-lecia polskiej niepodległości dołożyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gnieźnie. Dziś w sali sportowej tej placówki odbywało się uroczyste podsumowanie całego projektu, który przeprowadzano w powoli kończącym się roku szkolnym.

„Uczy, wspiera, inspiruje – nauczyciel XXI wieku”

„Uczy, wspiera, inspiruje – nauczyciel XXI wieku”, to projekt unijny zatwierdzony przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, który będzie realizowany w szkole Podstawowej nr 8  w Gnieźnie, w latach 2018-2020. Został on napisany i będzie koordynowany przez nauczycielki „Ósemki”, Lidię Modrzejewską-Krüger i Annę Sakiewę.

Etykiety

Rodzinnie w „Dwójce”

Festyn rodzinny w Szkole Podstawowej nr 2 stał się już tradycją. Ponieważ impreza odbyła się 26 maja, zatem akcentowaliśmy w nim Dzień Mamy, ale i przyświecały nam treści patriotyczne. Szkoła nasza bowiem realizuje roczny projekt poświęcony rocznicy odzyskania niepodległości oraz rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego.

Etykiety

Turniej Marynistyczny - najlepsza SP nr 1!

Osiemnasta edycja konkursu marynistycznego o ORP „Gniezno” przeszła do historii. Udział w konkursie wzięły szkoły podstawowe z terenu miasta Gniezna. W tym roku zwyciężył zespół z gnieźnieńskiej „Jedynki”. W nagrodę pojadą  do Świnoujścia, a tam m.in. poznają jak wygląda ORP Gniezno. Wszyscy pozostali  uczestnicy rywalizacji otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz okoliczne nagrody rzeczowe i puchary.

Sportowe lekcje patriotyzmu w SP 2

W Szkole Podstawowej nr 2, w ramach obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości realizowany jest niezwykły projekt pt. "Rok dla Niepodległej", którego celem jest ukazanie różnych oblicz patriotyzmu. W ostanich dniach wzbudził on szczególnie wiele emocji, ponieważ połączono go z imprezami sportowymi. Bo wielką rocznicę obchodzi nie tylko nasza niepodległość

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS