http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

Edukacyjne Gniezno

Edukacyjne Gniezno (238)

SP 5 z niepodległościowym certyfikatem

Gnieźnieńska „Piątka” już od 10 lat, czyli do samego początku, bierze udział w działaniach promujących wiedzę o Powstaniu Wielkopolskim, poprzez uczestnictwo w projektach edukacyjnych, konkursach plastycznych i wiedzowych oraz warsztatach dla nauczycieli. Nasza praca edukacyjna została doceniona przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, głównego pomysłodawcę działań.

Etykiety

Sukces programistyczny Chrobrzaków!

Zespół I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie w składzie: Kacper Filipiak, Miłosz Rolewski, Anna Wąsowicz, Natalia Nowakowska, Dawid Kędziora - uczniowie z klas matematycznej oraz programistycznej zakwalifikowali się do finału Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego HACKHEROES.

Etykiety

„Język Giętki” w I LO

Wczorajszy dzień obfitujący we wrażenia i dreszczyk rywalizacji dla młodych miłośników języków obcych z powiatu gnieźnieńskiego. Nauczyciele języków obcych z I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie już po raz szósty zorganizowali konkurs lingwistyczny „Język Giętki” dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz 3 klas gimnazjów.

Etykiety

„Dwie Rocznice, Jedno Święto”

Z okazji stulecia odzyskania niepodległości  i setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Szkole Podstawowej nr 12 w Gnieźnie powstał bardzo ciekawy projekt „Dwie Rocznice, Jedno Święto”, łączący te dwa ważne dla Polaków wydarzenia historyczne. Jego autorzy Lidia Duda-Machińska i Jarosław Stefański, we współpracy z wieloma nauczycielami, zachęcili społeczność szkolną do wspólnego świętowania przez 12 tygodni.

Etykiety

Uczniowie „Dwójki” dla Niepodległej

Wyjątkową rocznicę odzyskania niepodległości uczniowie „Dwójki” uczcili na wiele sposobów. Grupa młodych artystów pod kierunkiem Iwony Jułgi przygotowała montaż słowno–muzyczny, w którym raz jeszcze mogliśmy przypomnieć sobie, dlaczego świętujemy 11 listopada, co zdarzyło się wcześniej i później w burzliwych dziejach naszego kraju, ale przede wszystkim te niezwykłe przedstawienie pozwoliło nam zastanowić się, jak dziś możemy okazać swój patriotyzm.

Subskrybuj to źródło RSS