http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Edukacyjne Gniezno

Edukacyjne Gniezno (265)

Studenci z Chin po raz czwarty w IKE

Studenci z chińskiego uniwersytetu Zhejiang University Ningbo Institute of Technology, ponownie zawitają do Instytutu Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie. Już 9 lipca rozpocznie się czwarta edycja szkoły letniej dla zagranicznych studentów „Summer School: Polish Culture in the European Culture”. Organizatorem dwutygodniowej szkoły letniej jest Zakład Teorii i Badań Interdyscyplinarnych IKE UAM.

Podwójny sukces uczniów Ósemki w konkursie „Kocham Polskę”!

Za nami wielka gala finałowa IV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Kocham Polskę”, podczas której  najlepszym zostały wręczone nagrody. Gniezno promowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 z klasy 1e. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej lub fotografii będącej ilustracją wybranego miesiąca w „Kalendarzu Polskim”. Tematyka była związana z wykonaniem wolnej kopii obrazu polskiego malarza.

Etykiety

Małe ale pyszne!

Po raz kolejny odbyły się warsztaty kulinarne prowadzone przez szefa kuchni „U leniwej Danuty” - Łukasza Durę. Mistrz z zamiłowaniem przekazuje tajniki swojego warsztatu młodym adeptom sztuki kulinarnej. Niewielu jest bowiem specjalistów którzy nieodpłatnie chcieliby poświęcać swój czas na dzielenie się swoimi doświadczeniami zawodowymi z innymi.

Fabian Białkowski ze „Złotą Stalówką”!

Już po raz dziewiętnasty Szkoła Podstawowa nr 2 w Gnieźnie wczoraj gościła uczestników Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego „O Złotą Stalówkę”. Celem konkursu jest rozbudzanie wśród uczniów świadomości językowej oraz doskonalenie umiejętności zastosowania wiedzy ortograficznej w praktyce.

Etykiety

Chrobrzacy podbijają Europę

26 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie miało możliwość uczestniczyć w obradach młodzieży w Parlamencie Europejskim w Strasburgu. Wyjazd ten był nagrodą za projekt „Euroscola”, w którym sprawdzana była wiedza na temat Europy, demokracji i wartości  łączącej wspólnotę  Unii Europejskiej.

Etykiety

SP 10 w Bad Berleburgu

Grupa dwunastu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 10 z  gnieźnieńskich Winiar bierze udział w wymianie międzynarodowej z rówieśnikami z niemieckiego Bad Berleburga. Tym razem to uczniowie pod opieką Agnieszki Puszczykowskiej-Glapa i Joanny Kamieniarz udali się na sześciodniowy pobyt do tej malowniczej miejscowości.

Etykiety

„Dzień z Matematyką”

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie, pod patronatem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Hipolita Cegielskiego, odbył się dzisiaj „Dzień z Matematyką”.

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS