Edukacyjne Gniezno

Edukacyjne Gniezno (154)

Sandra Marwitz, uczennica ZSP 1 z własnym znaczkiem pocztowym!

„Świat oczami młodych” to konkurs plastyczny organizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska i Poczty Polskiej dla szkół i Domów Kultury. Jedną z trzech nagród głównych w konkursie zdobyła Sandra Marwitz, uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie, za pracę pod tytułem ,,Zawsze jest czas na zdrowie”.

Czas rozpocząć wakacje!

Chrobrzacy tradycyjnie zakończyli rok szkolny w Auli ILO im. Jana Pawła II. Zaproszenie przyjęli  Marcin Makohoński, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Starostwa Powiatu Gnieźnieńskiego oraz Jan Wesołowski, prezes Stowarzyszenia Absolwentów.

Etykiety

„Do odważnych świat należy!” Holendrzy w Gnieźnie!

Na początku maja i czerwca nasi Chrobrzacy mieli przyjemność uczestniczyć w wymianie z dwoma zaprzyjaźnionymi szkołami w Tilburgu oraz Den Bosch. Dwudziestu ośmiu uczniów codziennie odkrywało nową kulturę, a także obyczaje. Głównym celem wymiany było poznawanie siebie nawzajem, a co za tym idzie poszerzanie umiejętności języka angielskiego. I tak też było!

Etykiety

Dzień Fizyki w II LO

Fizyka to przedmiot, który przez wielu uważany jest za trudny a nawet nudny. Jednak młodzież i nauczyciele z II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie oraz wykładowcy z Uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza udowodnili, że jest przeciwnie. Było to podczas zorganizowanego po raz czwarty w popularnej „Piętnastce” Dnia Fizyki.

Etykiety

II Dzień Geografa: „Na Szlaku Przygody”

W słoneczny, poniedziałkowy poranek, 5 czerwca rozpoczęły się obchody II Dnia Geografa pod hasłem „Na Szlaku Przygody”. Jego organizator, czyli Koło Miłośników Geografii w Gnieźnie, zaprosiło do rywalizacji w terenie reprezentacje gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego. Honorowy patronat nad obchodami objął Prezydent Miasta Gniezna - Tomasz Budasz.  

Etykiety

Można stać się dawcą, ale być także biorcą

Młodzi licealiści postanowili wziąć sprawy w przysłowiowe własne ręce i zaczęli prowadzić kampanię na rzecz propagowania pośmiertnego oddawania ludzkich organów na rzecz ratowania życia innym ludziom. Na taki pomysł wpadli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego, którzy z akcją dotarli również do radnych powiatowych.

Etykiety

Majowy festyn w „Dwunastce”

Już po raz 20.  mieszkańcy Gniezna skorzystali z zaproszenia i tłumnie przybyli na Majówkę do Szkoły Podstawowej nr 12 w Gnieźnie. Tym razem odbyła się ona pod hasłem „Wskocz do bajki”. Dlatego też na szkolnych boiskach pojawili się nauczyciele w strojach książąt, dworzan i dam dworu, kowbojów, czarodziejów, elfów, pszczółek i innych bajkowo-baśniowych postaci, którzy przeprowadzili wiele interesujących warsztatów, konkursów, turniejów sportowych i innych działań. Zabawą, która spajała wszystkie atrakcje, była bajkowo – naukowa gra terenowa pt. „Przechytrzyć czarownicę”.

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS