http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Edukacyjne Gniezno

Edukacyjne Gniezno (292)

„Wielcy Polacy” – projekt Klubu Nauczycieli Polskich i Polonijnych - Gniazdo.pl przedłużony do końca października!

Święty Jan Paweł II – Papież. Zwykły człowiek o wielu talentach i wszechstronnych umiejętnościach czy naznaczona świętością wybitna osobowość? Stefan Wyszyński- Kardynał Polski, orędownik prawdy i jego heroiczna droga o wolność narodu polskiego w oczach dzieci i młodzieży – te dwie postacie zostaną uhonorowane w projekcie pod hasłem „Wielcy Polacy” realizowanym przez Stowarzyszenie „Klub Nauczycieli Polskich i Polonijnych – Gniazdo.pl”. Realizacja projektu „Wielcy Polacy” pierwotnie miała się zakończyć 16 maja, ale ze względu na zaistniałą sytuację została przedłużona do 30 października 2020 roku. Podsumowanie odbędzie w listopadzie 2020.

Potyczki z polszczyzną

W Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie już po raz dwunasty zorganizowało Powiatowy Konkurs „Potyczki z Polszczyzną” i po raz kolejny Turniej o Puchar Sokratesa.

Etykiety

Uczniowie SP 6 pojadą do Portugalii!

W piątek, z trzydniowej wizyty poprzedzającej tygodniowy pobyt uczniów Szkoły Podstawowej 6 im. Henryka Sienkiewicza w portugalskiej ekoszkole w Torres Novas w Portugalii wróciły nauczycielki Marta Nowak i Małgorzata Reszko. Planowany dla wychowanków majowy wyjazd ma na celu wzmocnienie kompetencji kluczowych, w tym m.in. naukę języków obcych, rozwijanie umiejętności uczenia się, funkcjonowanie w nowym środowisku, rozwoju osobistego, aktywnego obywatelstwa, jak i nabywanie dobrych nawyków i działanie w kategorii zmiany.

Kreatywne ferie

W Zespole Szkół Przyrodniczo- Usługowych im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie, z inicjatywy nauczycieli przedmiotów zawodowych Joanny Prawniczak, Ewy Helik i Magdaleny Różak, odbyły się dwudniowe warsztaty z projektowania ogrodów dla uczniów szkół podstawowych.

Świetna zabawa i niespodzianki na 10-lecie Stowarzyszenia Lider

Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży Lider, obchodziło swój jubileusz dziesięciolecia istnienia i działalności na terenie Gniezna. Z tej to okazji zorganizowało zabawę karnawałową dla dzieci i młodzieży z Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych. Impreza odbyła się na terenie Szkoły Podstawowej nr 8 w Gnieźnie, która była współorganizatorem tego przedsięwzięcia.

Praktyki w Andaluzji

Kolejna grupa 25 uczniów Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie kształcących się w zawodach technik geodeta oraz technik żywienia i usług gastronomicznych wraz z opiekunami wyjechała na 3-tygodniowe staże u pracodawców w Hiszpanii.

Maraton strzelecki w Zespole Szkół Technicznych w Gnieźnie

W Zespole Szkół Technicznych w Gnieźnie odbyły się zawody strzeleckie w grupie młodzików, juniorów. W zawodach brali udział również nauczyciele. Obecni byli uczniowie ze Szkół Podstawowych nr 2, 6, 7, 8, 9 z Gniezna oraz z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Mielżyna.

Subskrybuj to źródło RSS