http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Dzień Języków Obcych w I LO

Wyróżniony Dzień Języków Obcych w I LO

Dzień wczorajszy w I LO obfitował w wiele atrakcji związanych z obchodami Dnia Języków Obcych. W tym roku w imprezie wzięli udział uczniowie klas I i II, którzy mogli wykazać się inicjatywą w organizacji kilku przedsięwzięć. Pierwszym etapem były prezentacje uczniów klas I, w których uczniowie przygotowali ciekawostki na temat, wylosowanego wcześniej, jednego z 6 języków obcych nauczanych w naszej szkole.


Kolejnym etapem było zwiedzanie stoisk przygotowanych przez uczniów klas I i II. W tej części można było odbyć prawdziwą podróż dookoła świata. Co krok, swoją kolorystyką i zapachem  przyciągało inne stoisko. Już od drzwi w magiczny świat Japonii zapraszali uczniowie przebrani w kolorowe kimona, którzy oferowali tradycyjny japoński poczęstunek – sushi i onigiri, można też było podziwiać kunszt kaligrafii. Dalej można było przenieść się w relaksującą atmosferę wysp hawajskich i próbować orzeźwiających napojów i świeżych owoców.

Dalej kusiły kolorystyką i zapachem potraw stoiska amerykańskie i niemieckie, które oferowały tradycyjne potrawy kuchni narodowych, między innymi, kurczaki czy słynną niemiecką sałatkę ziemniaczaną. Kolejnym etapem podróży był Watykan wraz ze smakowitymi kremówkami a tuż obok feerią kolorów wabiło stoisko hiszpańskie z churrosami oraz innymi przysmakami. Prawdziwą egzotykę zaprezentowało stoisko afgańskie z tradycyjnymi potrawami, oryginalnymi strojami narodowymi.

Nie mogło też zabraknąć stoisk z Rosji, Korei Północnej i Włoch. Na każdym stoisku prócz poczęstunku czekały na zwiedzających atrakcje w postaci konkursów i ciekawostek na temat danego kraju. Podczas całej uroczystości zaangażowanie i atrakcyjność stoisk była oceniana przez jury. Uczniowie zawalczą o nagrody w 4 kategoriach: najlepsza prezentacja na temat języka, najatrakcyjniejsze stoisko, najciekawszy strój i najsmaczniejsza oferta kulinarna.

I tak oto po raz kolejny nie opuszczając auli uczniowie mogli zakosztować świata i odbyć iście egzotyczną podróż. Kto wie, może kolejnym krokiem będzie zakup biletu do któregoś z tych krajów?

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.