http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Dzielimy się tym, co najcenniejsze…

Wyróżniony Dzielimy się tym, co najcenniejsze…

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie po raz kolejny podzielili się najcenniejszym darem, jakim jest krew.


Wczoraj w I Liceum Ogólnokształcącym w Gnieźnie odbyła się druga w bieżącym roku szkolnym akcja oddawania krwi. Młodzież naszego liceum już od roku 2005 uczestniczy w prowadzonym przez Polski Czerwony Krzyż turnieju szkół policealnych, pomaturalnych i ponadgimnazjalnych „Młoda Krew Ratuje Życie”, w którym ilość oddanej krwi oceniana jest przez Zarząd Okręgowy PCK w Poznaniu w stosunku do liczby pełnoletnich uczniów w placówce.

W bieżącym roku szkolnym już po raz siódmy akcja ta połączona jest z projektem „Błękitna Krew” realizowanym przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, którego celem jest upowszechnienie idei honorowego krwiodawstwa oraz świadomość posiadanej grupy krwi. Szczególne działania skierowane są do uczniów o najrzadszej grupie krwi z czynnikiem Rh- promując ich gotowość do systematycznego oddawania krwi. Dzięki korelacji obu projektów młodzież, która dwa razy odda krew otrzyma wartościowy dokument identyfikacyjny – Kartę Identyfikacyjną Grupy Krwi wydawaną przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

Tym razem zgłosiło się 50 pełnoletnich osób, z czego 33 zostało zakwalifikowanych do poboru krwi. Na uruchomionych stanowiskach w czytelni szkoły, łącznie zebrano prawie 15 litrów krwi. Po raz kolejny okazało się, że młodzież gotowa jest nieść pomoc potrzebującym.

Zaangażowanie w tego typu projekty to ważna lekcja wrażliwości i otwarcia na potrzeby innych. Społeczność naszej szkoły po raz kolejny zaliczyła ją na szóstkę.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.