http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Sukces Chrobrzaków na VI Powiatowym Konkursie Językowym w Wągrowcu!

Wyróżniony Sukces Chrobrzaków na VI Powiatowym Konkursie Językowym w Wągrowcu!

Dziś, 20 marca sześcioro uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie  wzięło udział w VI Powiatowym Konkursie Języków Obcych, organizowanym przez  Zespół Szkół nr 2 w Wągrowcu, reprezentując naszą szkołę w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim oraz rosyjskim.


Test konkursowy, jak co roku, obejmował pytania z zakresu gramatyki, leksyki, składni oraz ogólnodostępnej wiedzy o krajach danego obszaru językowego. Dodatkowo, uczniowie odpowiadali na pytania związane z wiedzą o lasach i ochronie przyrody, które bazowały na tekstach, z którymi uczniowie musieli się zapoznać przed konkursem i przetłumaczyć na właściwy język obcy. Uczniowie, mieli, zatem możliwość sprawdzenia siebie w zadaniach o charakterze językowym, kulturowym, ale również zgłębić wiedzę odnośnie ochrony przyrody i kształtować swoje umiejętności translatorskie.

Po konkursie i krótkiej przerwie regeneracyjnej, uczniowie wraz z opiekunami zostali zaproszeni do zwiedzenia Rezerwatu Przyrody w Nadleśnictwie Durowo. W trakcie wycieczki mogli zapoznać się z historią tego wyjątkowego pomnika przyrody, podziwiać 300-letni letni Dąb Korfanty i przespacerować się ścieżką edukacyjną. W międzyczasie Panowie ze Straży Leśnej zdradzili tajniki swojej pracy i odpowiedzieli na pytania młodzieży związane z ekologią i poszanowaniem przyrody.

Zmagania językowe przyniosły rezultaty. Pięciu z sześciu reprezentantów naszej szkoły zajęło miejsce na podium:
- I miejsce (język angielski) – Jagoda Pijanowska z kl.2d
- I miejsce (język niemiecki) – Agnieszka Domagalska z kl.3b
- I miejsce (język hiszpański) – Oliwia Stelmaszyk z kl.3i2
- II miejsce (język hiszpański) – Faustyna Prymas z kl. 1f
- II miejsce (język rosyjski) – Karol Łukomski z kl. 3b

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.