http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Podwójny sukces uczniów Ósemki w konkursie „Kocham Polskę”!

Wyróżniony Podwójny sukces uczniów Ósemki w konkursie „Kocham Polskę”!

Za nami wielka gala finałowa IV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Kocham Polskę”, podczas której  najlepszym zostały wręczone nagrody. Gniezno promowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 z klasy 1e. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej lub fotografii będącej ilustracją wybranego miesiąca w „Kalendarzu Polskim”. Tematyka była związana z wykonaniem wolnej kopii obrazu polskiego malarza.


Cele Konkursu to propagowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży oraz postawy szacunku wobec dorobku polskiej sztuki; rozwijanie twórczej inwencji i plastycznej ekspresji; prezentacja możliwości twórczych uczestników konkursu. Rzeczą godną podkreślenia jest fakt, iż na konkurs spłynęło ponad 668 prac plastycznych z całej Polski. Prace laureatów znajdą się w kalendarzu szkolnym na rok 2019/2020.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda ufundował nagrodę dla najlepszego najmłodszego uczestnika konkursu, którą otrzymała gnieźnianka - Antonia Siwa ze Szkoły Podstawowej nr 8, uczennica klasy 1e, która namalowała pracę pt. „Babie lato”.

Miejsce drugie zajęła także uczennica klasy 1e ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Gnieźnie – Urszula Perlik, która namalowała „Zachód słońca”. 

W Konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów. Warto podkreślić, że dla naszej szkoły i dla naszego miasta to wspaniała promocja przez najmłodszych mieszkańców. Uczennice zostały wzorowo przygotowane dzięki wsparciu rodziców i wychowawczyni klasy 1e, Pani Nataszy Szalaty. Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczniom oraz wszystkim uczestnikom konkursu.

Organizatorem IV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Kocham Polskę” była Szkoła Podstawowa nr 33 w Katowicach. Konkurs został objęty patronatami: Wojewody Śląskiego, Jarosława Wieczorka, Śląskiego Kuratora Oświaty, Urszuli Bauer, Prezydenta Katowic, Marcina Krupy oraz Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach. Patronat medialny objęła konkurs Telewizja Polska S.A. Oddział w Katowicach.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.