http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Nauczanie przyjazne mózgowi

Wyróżniony Nauczanie przyjazne mózgowi

Neurodydaktyka, czyli nauczanie przyjazne mózgowi, to bardzo silny trend edukacyjny ostatnich lat. Dzięki najnowszej wiedzy naukowej wiemy już, że dzisiejsza szkoła jest przestarzała, a „uczeń to nie dyktafon, a nauczyciel to nie megafon.” Dlatego świadomość mechanizmów, jak uczy się mózg i jak uczą się dzieci jest kluczowa, by nauka była przyjemnością, a nie żmudnym obowiązkiem.


Dzisiaj w auli Gnieźnieńskiej Wyższej Szkoły Milenium odbyła się konferencja naukowa pod hasłem „Neurodydaktyka w edukacji i wychowaniu dzieci i młodzieży”. Wzięło w niej udział ponad 170 uczestników – nauczycieli i pedagogów, studentów kierunków pedagogicznych oraz rodziców, którzy chcieli poszerzyć swoją wiedzę na temat świadomego rodzicielstwa.

Podczas konferencji rozmawialiśmy o tym, jak osiągnięcia współczesnej nauki wspierają proces przekazywania wiedzy w szkołach, jak rozwija się mózg dziecka i co my, jako rodzice i nauczyciele, możemy zrobić, aby wspierać proces nauki u dzieci. Rozmawialiśmy także o nastolatkach - czym różni się mózg nastolatka od mózgu dorosłego człowieka i dlaczego tak trudno nam się wzajemnie zrozumieć.

Goście konferencji mogli wysłuchać wybitnych specjalistów z całej Polski – psychologa, psychiatry, seksuologa, neurobiologa i neurodydaktyka. W gronie prelegentów znalazły się takie nazwiska jak prof. dr hab. Ewa Mojs, dr hab. Agnieszka Słopień, dr Marek Kaczmarzyk, dr Monika Zielona – Jenek i Robert Bielecki.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.