http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Komendant Piłsudski powrócił...

Wyróżniony Komendant Piłsudski powrócił...

Z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Papieża Jana Pawła II, gościł Marszałka Józefa Piłsudskiego z Legionami.


Rocznica 11 listopada przypomina każdemu Polakowi, że wolność raz zdobyta nie jest czymś trwałym, danym raz na zawsze, ale, że trzeba ją nieustannie  pielęgnować. Polska droga do niepodległości, symboliczne przekazanie władzy przez Radę Regencyjną Marszałkowi i patriotyczna muzyka wykonana przez uczniów Szkoły, miały zgromadzonym na uroczystości, uświadomić ile  trudu i ile krwi trzeba było wylać, aby po 123 latach niewoli odrodziła się Rzeczpospolita.

Wszyscy musimy pamiętać o roli jaką odegrał Józef Piłsudski w procesie odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzięki takim wydarzeniom historycznym szkoła kształtuje patriotyzm wśród młodego pokolenia i postawę szacunku dla pamięci o często bezimiennych bohaterach. 

Uświadamia też jak ważny jest czynny udział  młodych w obchodach świąt narodowych, doświadczenie tradycji, której będą spadkobiercami i kontynuatorami.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.