http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Uczniowie SP 6 pojadą do Portugalii!

Wyróżniony Uczniowie SP 6 pojadą do Portugalii!

W piątek, z trzydniowej wizyty poprzedzającej tygodniowy pobyt uczniów Szkoły Podstawowej 6 im. Henryka Sienkiewicza w portugalskiej ekoszkole w Torres Novas w Portugalii wróciły nauczycielki Marta Nowak i Małgorzata Reszko. Planowany dla wychowanków majowy wyjazd ma na celu wzmocnienie kompetencji kluczowych, w tym m.in. naukę języków obcych, rozwijanie umiejętności uczenia się, funkcjonowanie w nowym środowisku, rozwoju osobistego, aktywnego obywatelstwa, jak i nabywanie dobrych nawyków i działanie w kategorii zmiany.


Wyjazd stanowi część projektu „Razem dla środowiska - zero waste week”, realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój IV Oś Priorytetowa Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa Działanie 4.2. Projekt odpowiada na potrzebę wprowadzenia zmian w naszych codziennych nawykach, po to, aby żyć w zrównoważony sposób i w ten sposób przeciwdziałać zmianom klimatu i innym wyzwaniom środowiskowym!

- Lista  spraw do załatwienia w Torres Novas jest zamknięta - mówi Marta Nowak, anglistka. - Transfer z lotniska, hotel, posiłki i program- wszystko mamy dopięte na ostatni guzik. Nasi gospodarze, znani dotychczas tylko z korespondencji, okazali się bardzo życzliwi i pomocni. Obejrzałyśmy nowiuteńki, mający dopiero 3 lata budynek szkoły, z szerokimi korytarzami, przestronną biblioteką, stołówką, piękną świetlicą. Poznałyśmy wychowawców klas, do których w maju dołączą nasi siódmoklasiści – podkreśla.

- Przez tydzień, razem z portugalskimi kolegami, uczniowie będą się uczyć jak wyeliminować śmieci ze swojego życia , aby w ten sposób pomóc sobie i naszej planecie. Wspólnie przygotują wydarzenie dla całej społeczności lokalnej Torres Novas - dodaje Małgorzata Reszko. - Ponadto zależy nam, by uczniowie mogli przyjąć nowe postawy, poznali odpowiednie sposoby działania i dokonywali bardziej świadomych wyborów z punktu widzenia ochrony środowiska. Nie bez znaczenia jest też pokazanie im możliwości jakie daje praca w międzynarodowej grupie – zaznacza.

Zaangażowanie i wkład pracy nauczycieli SP 6 jest godny podziwu! A i uczniom szkoły należą się gratulacje oraz wyrazy uznania za świadomość wpływu codziennych zachowań na rzecz środowiska i godne do naśladowania postawy!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.