http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Język Giętki” dla gimnazjalistów

Wyróżniony „Język Giętki” dla gimnazjalistów

Za nami III edycja Konkursu Lingwistycznego dla szkół gimnazjalnych „Język Giętki”, Dziś aula I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie, zgromadziła gimnazjalistów z całego powiatu gnieźnieńskiego, którzy postanowili zmierzyć się z konkursem sprawdzającym ich umiejętności językowe. Do konkursu zgłosiło się ponad 40 uczestników z całego powiatu, rozwiązywali oni testy z wcześniej wybranego języka: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego lub rosyjskiego.


Sam  konkurs oraz testy konkursowe zostały przygotowane przez nauczycieli języków obcych z „16”. Dla nauczycieli, którzy przybyli wraz ze swoimi podopiecznymi na konkurs, zostało przygotowane spotkanie metodyczne z Moniką Szałkiewicz-Nowak z wydawnictwa Macmillan.

Po części testowej, uczestnicy mieli możliwość zregenerowania swoich sił skromnym poczęstunkiem przygotowanym przez organizatorów, następnie udali się na zwiedzanie szkoły. Tuż przed wyłonieniem zwycięzców i rozdaniem dyplomów, gimnazjaliści uczestniczyli w przygotowanej dla nich części artystycznej.

Wysłuchali występów zespołu „Empty Fridge” (Karolina Artymowicz, Mikołaj Krzysiek, Mikołaj Zachorski), grupy „Solutions” (Łukasz Igliński, Jakub Franczak, Marcin Sypniewski, Mikołaj Wróblewski) oraz Zofii Nowaczyk z towarzyszącymi jej, przy fortepianie, Wojciechem Flakowskim, na gitarze, Robertem Guziałkiem.

Po części artystycznej nastąpiła długo wyczekiwana chwila wręczenia dyplomów i podziękowań dla nauczycieli przedstawicieli gimnazjów. Dyplomy wręczyła dyrektor Bogusława Młodzikowska wraz z przedstawicielkami organizatorów.

Oto laureaci:
Język angielski
I miejsce: Paulina Andrzejak z Gimnazjum nr 3 w Gnieźnie
II miejsce: Mateusz Żurowski z Gimnazjum nr 3 w Gnieźnie
III miejsce: Maria Arbowiak z Gimnazjum nr 1 w Gnieźnie

Język hiszpański

I miejsce: Oliwia Stelmaszyk z Gimnazjum nr 1 w Gnieźnie
II miejsce: Aleksandra Andrzejczak z Gimnazjum nr 1 w Gnieźnie
III miejsce: Julia Graczyk z Akademickiego Gimnazjum „Milenium”

Język niemiecki
I miejsce: Julia Gardynik z Gimnazjum nr 3 w Gnieźnie
II miejsce: Wiktoria Rzepecka z Gimnazjum w Witkowie
III miejsce: Alicja Roztocka z Akademickiego Gimnazjum „Milenium”

Język francuski
I miejsce: Kinga Roszak z Gimnazjum nr 3 w Gnieźnie
II miejsce: Julianna Draheim z Gimnazjum nr 3 w Gnieźnie

Język rosyjski
Laureat: Aleksander Hanczewski z Gimnazjum w Trzemesznie

Wszyscy uczestnicy otrzymali gratulacje i pamiątkowe dyplomy. Liczymy na liczny udział uczniów gimnazjów z powiatu w kolejnych edycjach tego konkursu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.