Logo
Wydrukuj tę stronę

Dzień Angielski w „Piątce”

Wyróżniony Dzień Angielski w „Piątce”

Jak co roku odbył się w naszej szkole Dzień Angielski, który tym razem obchodziliśmy 16 lutego 2016r. pod hasłem „Dzień Naleśnika”.  Za każdym razem wybieramy inne święto anglosaskie i przybliżamy społeczności szkolnej tradycje związane z jego obchodami.


Nie mogło więc zabraknąć wyścigu naleśnikowego, który każdego roku odbywa się w krajach anglojęzycznych. Uczniowie mogli również sprawdzić swoje siły w innych konkursach, związanych oczywiście z główną potrawą dnia. Przeprowadzony został Quiz wiedzy o Dniu naleśnika i krajach Wielkiej Brytanii, Konkurs na artystyczne dekorowanie naleśników, „Polowanie na naleśniki” - szukanie naleśników ukrytych na terenie szkoły, Konkurs na plakat pt. „Pancake Day”, Konkurs na ciekawy przepis naleśnikowy - w j. polskim dla klas I-III oraz w j. angielskim dla klas IV-VI oraz Konkurs na najciekawszą gazetkę klasową związaną z Wielką Brytanią.

Dzień Angielski to jednak nie tylko obchody świąt anglosaskich, ale także promowanie języka angielskiego jako środka skutecznej komunikacji na całym świecie. W związku z tym zaprosiliśmy do naszej szkoły wyjątkowych gości. Byli to Linus Onyango z Kenii, Vinh Nguyen z Wietnamu oraz Joy Zaremba z Filipin. Linus i Vinh przybyli do nas z Kotliny Kłodzkiej, gdzie pracują jako wolontariusze w ramach organizacji: Europejskie Forum Młodzieży i prowadzą obozy szkoleniowe Euroweek, natomiast Joy mieszka w pobliżu Gniezna i stara się o uzyskanie obywatelstwa polskiego. Nasi goście przeprowadzili dla uczniów prezentacje i warsztaty na temat swoich krajów w języku angielskim, a także pomogli w realizacji „naleśnikowych” konkursów.

Następnie po obchodach Dnia Angielskiego zwiedzili wraz z uczniami Muzeum Początków Państwa Polskiego oraz katedrę. Dzień Angielski okazał się wielkim sukcesem, gdyż zarówno wolontariusze, jak i uczniowie byli zachwyceni całym przedsięwzięciem.  

Organizatorami Dnia Naleśnika byli: pani Marta Krówczyńska wraz z uczniami swojej klasy 6a (w ramach projektu edukacyjnego) oraz pozostali nauczyciele języka angielskiego: pani Karolina Starczewska, pani Marta Skrzydlewska-Korpik oraz pani Monika Majchrzak.

Informacjelokalne.pl