http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Wehikułem czasu do Średniowiecza”

Wyróżniony „Wehikułem czasu do Średniowiecza”

W Szkole Podstawowej nr 5 odbyła się Gra Wielkoformatowa „Wehikułem czasu do Średniowiecza”. Było to ostatnie zadanie realizowanego od 16 marca szkolnego projektu edukacyjnego „Państwo Gnieźnieńskie – Kolebka Polskości” z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski.


Koordynatorem projektu był Samorząd Uczniowski: pod opieką Marty Skrzydlewskiej-Korpik i Izabeli Obuszewskiej-Woźniak, Katarzyny Winiarskiej – eksperta w dziedzinie historii i Lucyny Pawlak – eksperta w dziedzinie religii.

Uczniowie całej szkoły wzięli udział w warsztatach artystycznych „Krajka Piastowska”, „Stroje Piastowskie” i „Makieta Grodu Piastowskiego z masy solnej.” Zorganizowanych przez SU. W ramach projektu w szkole odbyły się lekcje tematyczne z religii, matematyki, historii i języka polskiego, przeprowadzone zostały konkursy plastyczne, techniczne, recytatorskie, czytelnicze, quizy wiedzy, konkursy na najciekawszy strój piastowski, ścienną gazetkę poświęconą Pierwszy Piastom i gra podsumowująca wszystkie działania.

W grze udział wzięło 9 zespołów klasowych składających się z trzech uczniów z klas 4-6. Odbyła się ona na szkolnym boisku, które na chwilę zamieniło się w planszę gry. Każdy zespół rzucał dużą kostką i przemieszczał się po planszy o odpowiednią ilość pól, na których napotkać można było pytania i zadania dotyczące Pierwszych Piastów, przygotowane wcześniej przez wszystkie klasy 4-6.

Oprócz wiedzy o zwycięstwie decydowało również szczęście graczy, a po 40 minutach zaciętej walki na metę jako pierwsi dotarli przedstawiciele klasy 4c, 4a i 5d. O godzinie 11:45 na boisku szkolnym odbył się uroczysty apel podsumowujący wszystkie działania, a przedstawiciele SU i organizatorzy wręczyli nagrody wszystkim zwycięzcom konkursów. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy!

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.