http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Drzwi Otwarte w Akademickim Liceum Milenium

Wyróżniony Drzwi Otwarte w Akademickim Liceum Milenium

We wtorek 21 lutego br. odbyły się Drzwi Otwarte w Akademickim Liceum Milenium. Na ten dzień Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie przygotowali sporo atrakcji.


W Akademickim Liceum Milenium pojawili się uczniowie klas trzecich gnieźnieńskich gimnazjów wraz ze swoimi rodzicami. Goście zostali powitani przez panią dyrektor doktor Iwonę Gawrecką, która zapoznała wszystkich przybyłych z najważniejszymi zadaniami liceum.  Należy do nich, m.in.: zapewnienie gruntowanego i wszechstronnego wykształcenia oraz  interdyscyplinarne podejście do uczniów. Liceum będzie realizowało te zadania poprzez ponadstandardową liczbę godzin z przedmiotów w rozszerzeniu oraz dodatkowo z języków obcych. Następnie głos zabrała pani wicedyrektor Akademickiego Liceum Milenium – mgr Joanna Tomczak, która przedstawiła zebranym szczegóły dotyczące organizacji procesu nauczania.

Po części oficjalnej kandydaci do Akademickiego Liceum Milenium zostali zaproszeni do wzięcia udziału w grze przestrzennej. Uczniowie podzieleni na grupki zadaniowe przemieszczali się po budynku szkoły pod opieką uczniów Akademickiego Gimnazjum Milenium, biorąc udział w zajęciach warsztatowych z poszczególnych przedmiotów: języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, biologii i historii. Uczniowie rozwiązywali w grupach przygotowane przez nauczycieli zadania. Po przejściu wszystkich sal lekcyjnych uczniowie zostali zaproszeni na pokaz chemiczny, który zakończył Drzwi Otwarte w Akademickim Liceum Milenium.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.