Logo
Wydrukuj tę stronę

Przemysław Chudzyński na trzecim miejscu!

W Olsztynie odbywały się eliminacje do finału XXXIX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Wśród 223 jej uczestników nie zabrakło także Przemysława Chudzyńskiego, kształcącego się w III klasie technikum mechanizacji rolnictwa w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie.


Uczniowskie zmagania teoretyczne i praktyczne podlegały ocenie pracowników naukowych Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. Należy podkreślić, że jest to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów, którego przewodnim celem jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań rolniczych, natomiast jego laureaci mają możliwość podjęcia studiów wyższych na uczelniach rolniczych w naszym kraju. Rywalizacja toczyła się w 9 blokach tematycznych, a ich zwycięzców ogłoszono 30 maja.

Uczeń naszej szkoły zajął ostatecznie III miejsce w bloku: mechanizacja rolnictwa. Jednocześnie otrzymał zaświadczenie uprawniające do zwolnienia z części pisemnej egzaminu zawodowego. Gratulujemy spektakularnego sukcesu osiągniętego również dzięki zaangażowaniu nauczyciela przedmiotów zawodowych Dariusza Pietroczuka. 
Informacjelokalne.pl