http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Muzyczny październik w „Dwunastce”

Wyróżniony Muzyczny październik w „Dwunastce”

Szkoła Podstawowa nr 12 w Gnieźnie najczęściej kojarzona jest ze  świetną pracą z dziećmi, wspaniałymi sukcesami sportowymi oraz udaną integracją osób niepełnosprawnych. To szczera prawda, Dyrekcja oraz nauczyciele dbają bowiem o wszechstronny rozwój uczniów, dzięki czemu wielu z nich jest laureatami i finalistami licznych konkursów przedmiotowych, turniejów i zawodów sportowych na poziomie miasta, powiatu, województwa, a nawet - wcale nie tak rzadko - Polski.


Zdaniem dyrektora Zbigniewa Sypniewskiego szkoła podstawowa to najlepszy czas na odkrywanie oraz rozwijanie talentów i zdolności. Dlatego też, jako dyrektor placówki, popiera on wszelkie  przedsięwzięcia służące temu celowi.

Jednym z nich był między innymi realizowany niedawno „Tydzień z gitarą”. Na co dzień lekcje muzyki w SP 12 prowadzi Lidia Duda-Machinska, wszechstronnie uzdolniona muzycznie nauczycielka, która akompaniuje uczniom na pianinie, gitarze czy flecie, aranżuje na nowo utwory muzyczne, a nawet tworzy. Tym razem jednak na jej zajęciach w klasach III –VIII pojawili się goście z zewnątrz, a mianowicie gitarzyści: Marek Rybarczyk i Przemysław Zaremba. Panowie zaprezentowali uczniom interaktywny pokaz zachęcający do podjęcia nauki gry na gitarze. Na przykładzie dwóch utworów przedstawili dzieciom możliwości brzmieniowe instrumentu, a następnie poprowadzili naukę gry. Każdy uczeń miał okazję zagrać prostą melodię z gotowym podkładem muzycznym. Uczniom bardzo spodobała się ta nietypowa lekcja muzyki i wielu z nich skorzystało z zaproszenia na bezpłatną lekcję próbną.

Kolejnym muzycznym przedsięwzięciem, w którym biorą udział uczniowie Dwunastki  jest  projekt Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie „Nowowiejski na propsie!”. Zajęcia „Legenda Bałtyku” realizowane  w klasach I-III pod kierunkiem pani Dominiki Sochackiej-Drzewieckiej aktywizują dzieci poprzez plastykę ruchu, grę na instrumentach, śpiew i taniec.

- O tym, że muzyka łagodzi obyczaje, wiemy wszyscy – powiedział dyrektor Zbigniew Sypniewski. - Dlatego tak ważne by w naszym życiu, wokół nas - a najlepiej i w nas - było jej jak najwięcej. Jako dyrektor Dwunastki mogę tylko przyklasnąć pomysłowi intensywnych projektów muzycznych, realizowanych przez wielu  nauczycieli, a także fachowe osoby spoza szkoły. Nie mam nic przeciwko temu, a mówiąc szczerze, jestem całym sercem za, aby nasza  „Winiarska Alma Mater" słynęła jeszcze dodatkowo z bogatego życia muzycznego, czy też artystycznego! - dodaje.

1 komentarz

  • Marek  ZYGMUNT
    Marek ZYGMUNT poniedziałek, 23, październik 2017 07:28 Link do komentarza Raportuj

    Brawo dla Pani Lidii Macińskiej. Szkoda,że i jej nie możemy zobaczyć na powyższych zdjęciach. Takich pedagogów Gniezno potrzebuje i powinno WYRÓŻNIAĆ !!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.