http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Licealiści z „Szesnastki” najlepsi w konkursie „Młodzi wiedzą o funduszach”!

Wyróżniony Licealiści z „Szesnastki” najlepsi w konkursie „Młodzi wiedzą o funduszach”!

Młodzież I LO im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie otrzymała nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca w Wielkopolsce w konkursie „Młodzi wiedzą o funduszach” organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.


Celem konkursu było zapoznanie młodzieży z tematyką Unii Europejskiej i Funduszy Europejskich, w tym Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, a także umiejętność wypełniania uproszczonych  wniosków o dofinansowanie oraz poznanie projektów zrealizowanych z funduszy unijnych.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W etapie pierwszym  nauczyciel przeprowadzał lekcje europejskie. Etap II polegał na przygotowaniu pracy konkursowej przez uczniów tj. nagraniu filmu nie dłuższego niż 5 minut na temat  Funduszy Europejskich, innowacji, rozwoju regionalnego, postępu, technologicznego.

I LO im. B. Chrobrego reprezentowały 3 drużyny pod opieką nauczycielki fizyki i podstaw przedsiębiorczości pani Małgorzaty Król-Kasprzak. Wszystkie prace  młodzieży z „Szesnastki” były na bardzo wysokim poziomie, o czym poinformował organizator konkursu.

Drużyna w składzie Julianna Basińska, Marcelina Siwka i Maciej Bielak (z klasy 1A o profilu matematycznym) zdobyli pierwsze miejsce za film i wniosek pod hasłem „Historia miasta rowerem pisana”. W nagrodę każdy z drużyny otrzymał rower z rąk Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.