http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Strefa Komiksu w Czytelni na Piętrze

Wyróżniony Strefa Komiksu w Czytelni na Piętrze

Czytelnia na Pietrze I LO coraz mocniej wpisuje się w kulturowy obraz Gniezna. We wczorajsze, piątkowe popołudnie pomieszczenia Czytelni wypełniły przede wszystkim komiksy i opowieści o nich oraz gry planszowe.


Tegoroczna Strefa Komiksu stała się faktem dzięki wspólnym działaniom Liceum i Muzeum Początków Państwa Polskiego. Wydanie przez MPPP komiksu „Borka i Sambor” stało się pretekstem do spotkania z jego autorem Karolem Kalinowskim. Jak nas informowała Magdalena Robaszkiewicz z MPPP współpraca tej placówki z rysownikiem będzie miała dłuższy charakter.

Tegoroczna edycja poświęcona była przede wszystkim bohaterom rodzimej sceny rysunkowej. Młodzież wysłuchała prelekcji dr Michała Traczyka z Instytutu Kultury Popularnej UAM i Aleksandra Gniota, wicedyrektora Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu. Prezentowane komiksy podczas Strefy również pochodziły z Biblioteki Uniwersyteckiej. Uczestnicy w prelekcjach mogli nie tylko przyjrzeć się bohaterom polskich protokomiksów jak Koziołek Matołek czy Małpka Fiki Miki, ale i tym współczesnym bohaterom polskich komiksów.

Odrębnym miejscem był pokój gier planszowych, który potwierdził jedynie, że planszówki mają się dobrze.

Zwarta, dobrze zorganizowana impreza, skupiła uwagę młodych widzów uczestników. Dodatkowym elementem była prezentacja prac plastycznych grupy uczniów I LO prowadzonej przez Krzysztofa Burgharda. Miejmy nadzieję, że kierownik Czytelni, Joanna Gronikowska, zaprosi nas do strefy Komiksu również za rok.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.