http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Język Giętki”

Wyróżniony „Język Giętki”

Dzisiejszy dzień był dniem pełnym pozytywnym wrażeń dla uczniów klas 7 szkół podstawowych oraz uczniów gimnazjów powiatu gnieźnieńskiego goszczących w murach I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie. To właśnie dziś, 6 lutego odbyła się IV Edycja Powiatowego Konkursu Językowego „ Język Giętki”.


Konkurs został przygotowany i zorganizowany przez nauczycieli języków obcych z „16”. Młodzi pasjonaci języków mieli szansę sprawdzić swą wiedzę i umiejętności w zakresie 3 języków: angielskiego, niemieckiego oraz hiszpańskiego. Do konkursu przystąpiło 22 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów naszego powiatu. Tego dnia uczestniczy konkursu nie tylko mogli sprawdzić poziom swoich umiejętności językowych – rozwiązując test, ale także mieli możliwość zwiedzić budynek szkoły, posłuchać starszych kolegów Chrobrzaków, którzy przygotowali dla nich zarówno część artystyczną, podczas której rozbrzmiały piosenki w języku angielskim, hiszpańskim, niemieckim i rosyjskim, jak i słodki poczęstunek umilający czekanie na ogłoszenie listy zwycięzców.

Organizatorzy konkursu nie zapomnieli o opiekunach uczniów biorących udział w rywalizacji, dla nauczycieli przeprowadzono warsztaty metodyczne oraz zaproszono przedstawiciela jednego z wydawnictw językowych, który zaprezentował ofertę wydawnictwa dla nauczycieli. Po niecierpliwych chwilach oczekiwania, dyrektor Paweł Matkowski, wręczył nagrody i dyplomy wszystkim uczestnikom. Oto lista nagrodzonych w poszczególnych kategoriach językowych:

Język angielski:
I miejsce – Jakub Szczapa z Akademickiego Gimnazjum „Millenium” w Gnieźnie
II miejsce – Marcelina Mikołajczak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gnieźnie
III miejsce – Natalia Smaglewska z Akademickiego Gimnazjum „Millenium” w Gnieźnie

Język niemiecki:
I miejsce – Hanna Stępień ze Szkoły Podstawowej w Łubowie
II miejsce – Kajetan Kowalski z Akademickiego Gimnazjum „Millenium” w Gnieźnie
III miejsce – Eryk Walter z Akademickiego Gimnazjum „Millenium” w Gnieźnie

Język hiszpański:
I miejsce – Faustyna Prymas ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gnieźnie
II miejsce – Aleksandra Wewior z Akademickiego Gimnazjum „Millenium” w Gnieźnie
III miejsce – Patrycja Wodniak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gnieźnie

Prócz językowych upominków i gadżetów przewidziano również nagrodę niespodziankę dla ucznia o „Najbardziej Giętkim Języku” , który zdobył największą liczbę punktów w całym konkursie, zdobył ją Jakub Szczapa z Akademickiego Gimnazjum „Millenium” w Gnieźnie. Nagrodą niespodzianką jest wyjazd, wspólnie z uczniami I LO, na spektakl w języku angielskim: „Oliver Twist” na podstawie książki Charles’a Dickens’a.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów językowych!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.