http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Ruszył nabór do szkół podstawowych

Wyróżniony Ruszył nabór do szkół podstawowych

12 marca 2018 r. rozpoczęła się rekrutacja do gnieźnieńskich szkół podstawowych. Na dzieci czeka 665 miejsc w 27 oddziałach.


Dziś po raz pierwszy rozpoczął się elektroniczny nabór do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Gniezno na rok 2018/2019. Rodzice kandydatów zamieszkujących w obwodzie szkoły dokonują jedynie zgłoszenia dziecka do takiej szkoły w terminie od 12 do 26 marca 2018 roku. Rodzice, którzy chcą zapisać dzieci do innych szkół (nieobwodowych), muszą wziąć udział w postępowaniu rekrutacyjnym i składają wniosek do szkoły pierwszego wyboru w tym samym terminie.

Aby zapisać dziecko do placówki nieobwodowej należy wypełnić wniosek, który będzie można znaleźć na stronie www.gniezno.podstawowe.vnabor.pl lub pobrać w każdej szkole. Zgłoszenie składa się w szkole obwodowej, a wniosek w szkole pierwszego wyboru między 12 marca a 26 marca 2018. 17 kwietnia zostaną opublikowane listy kandydatów zakalikowanych do szkoły, a do 25 kwietnia rodzice muszą złożyć potwierdzenia woli uczęszczania dziecka do placówki, dotyczy to jednak tylko osób składających wnioski do szkół nieobwodowych. 27 kwietnia 2018 roku zostaną opublikowane listy kandydatów przyjętych do szkół.

W razie pytań związanych z procesem naboru, należy skontaktować się z właściwą placówką lub  Wydziałem Edukacji Urzędu Miejskiego w Gnieźnie.

Również 12 marca rozpoczyna się rekrutacja do klas sportowych. Dotyczy ona Szkoły Podstawowej nr 2 (koszykówka dziewcząt i chłopców), Szkoły Podstawowej nr 7 (piłka ręczna dziewczątk i hokej na trawie chłopców), Szkoły Podstawowej nr 12 (piłka ręczna dziewcząt i piłka nożna chłopców). Rekrutacja odbywa się do klas czwartych.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.