http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Dzień Umysłów Ścisłych, czyli „Licencja na Liceum”

Wyróżniony Dzień Umysłów Ścisłych, czyli „Licencja na Liceum”

W I Liceum Ogólnokształcącym w Gnieźnie już po raz siódmy odbył się wczoraj iDAY. Temat przewodni tegorocznej edycji projektu to „Licencja na Liceum”. Impreza została przygotowana przez nauczycieli matematyki, fizyki, informatyki oraz chemii oraz uczniów z klasy 2c i 2g (profil politechniczny i programistyczny).


Tegoroczną formułę iDAY 007 otwierał konkurs o nazwie Triathlon Naukowy, obejmujący zadania z trzech dziedzin nauki: matematyki, fizyki i informatyki. Do konkursu przystąpili przedstawiciele dwunastu gimnazjów i szkół podstawowych z Gniezna i okolic. W części matematycznej triathlonu uczniowie rozwiązywali zagadki matematyczno-logiczne, na stanowisku fizycznym wykonywali doświadczenie, z przebiegu którego musieli zapisać wnioski, a w ramach potyczek informatycznych rywalizowali w grze „Saper”.

W przerwie pomiędzy konkursem a częścią warsztatową uczestnicy projektu mieli okazję zwiedzić szkołę. Następnie przystąpili do warsztatów.
W tegorocznej ofercie znalazły się:
- Modelowanie 3D – warsztaty prowadzony przez Wojciecha Chmielewskiego absolwenta ILO - obecnie studenta kierunku "Games Technology" z uczelni  „Universty of the West of England Bristol";
- „Neseser Bonda” – warsztaty z chemii;
- „Oko Bonda” – warsztaty z fizyki;
- Rozwiązywanie zadań algorytmicznych zakończone konkursem – warsztaty prowadzony przez Laureata Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego Bóbr w roku 2017, stypendystę przedmiotu informatyka – Macieja Wojtaszaka.

Ostatnim punktem Dnia Umysłów Ścisłych był wykład na temat bezpieczeństwa w internecie, którego prelegentami byli specjaliści z zakresu bezpieczeństwa serwisu Allegro.
Na zakończenie tego obfitego w atrakcje dnia ogłoszono wyniki konkursów, wręczono dyplomy, podziękowania i nagrody ufundowane przez firmę IT partner z ulicy Warszawskiej, I LO, Escape Room – Artur Podolski oraz Allegro.pl (patronat klas programistycznych), pożywne kanapki dla uczestników wydarzenia zafundowała Leo Libra.

Oficjalne wyniki konkursów:

Triathlon Naukowy:
I miejsce zdobył zespół z Gimnazjum Stowarzyszenia „Rodzice Dzieciom” w Gnieźnie w składzie: Daria Siuda, Marta Bogdziewicz, Antoni Kamiński.
II miejsce zdobył zespół z Gimnazjum w Żydowie w składzie: Gracjan Jaskulski, Jakub Grajek, Sebastian Kosmala.
III miejsce zdobył zespół z Gimnazjum w Kiszkowie w składzie: Monika Święcichowska, Julia Trzosek, Szymon Otuszewski.

Konkurs logiczno-algorytmiczny:
I miejsce zdobyła uczennica Językowego Gimnazjum Prymus w Gnieźnie – Julia Bartkowiak

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia. Jednocześnie zapraszają na kolejną edycję iDAY.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.