http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Święto Patrona w Pomniku

Wyróżniony Święto Patrona w Pomniku

Uczniowie „Szesnastki” spotkali się wczoraj w szkolnej auli, aby uroczyście obchodzić Święto Patrona. Corocznie w kwietniu Chrobrzacy celebrują święto, będące pamiątką pierwszej królewskiej koronacji. Nie inaczej było w tym roku.


Tegoroczne obchody składały się z trzech części. W pierwszej uczniowie klas pierwszych i drugich rywalizowali w Turnieju Wiedzy o  Królu Bolesławie Chrobrym. W emocjonującej rozgrywce zwyciężyli uczniowie klasy 2i1- humanistyczno–lingwistycznej. W trakcie uroczystości było coś dla ciała i dla ducha. Uczniowie klasy 3e przygotowali pyszne  średniowieczne jadło, którym można się było delektować do woli.

W drugiej części obchodów zaprezentowano inscenizację historyczną p.t. „Z dziejów sławnego Bolesława zwanego Wielkim”, w trakcie której w sugestywny sposób przedstawiono scenki z życia pierwszego króla takie jak: wysłanie na misję biskupa Wojciecha, zjazd gnieźnieński czy królewską koronację. Na podkreślenie zasługuje znakomita gra aktorska uczniów klasy 3i  zwłaszcza Adama Wędzikowskiego (Bolesław Chrobry) i Filipa Trawińskiego (Otton III).

W trzeciej części uroczystości odbyło się wręczenie nagród w licznie odbywających się w roku szkolnym konkursach takich jak: konkursy literackie, plastyczne i fotograficzne z okazji Tygodnia Twórczości Uczniowskiej, konkursy językowe, historyczne, geograficzne czy informatyczne. Uroczystość jak co roku  przeniosła uczniów w czasy średniowiecza, przypominając postać wybitnego władcy ,który uczynił Polskę potęgą. Nad przygotowaniem obchodów czuwali nauczyciele: Agata Klinger, Agnieszka Białas, Ewa Mundt i Marcin Ostaszewski.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.