http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Absolwenci opuścili mury I LO! Trzy lata szybko minęły...

Wyróżniony Absolwenci opuścili mury I LO! Trzy lata szybko minęły...

To była chwila bardzo wzruszająca, nie tylko dla uczniów, ale również dla ich nauczycieli i wychowawców. I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie pożegnało dziś swoich tegorocznych maturzystów. Przed nimi teraz już tylko egzaminy maturalne i miejmy nadzieję, tylko same miłe wspomnienia oraz sentyment do murów szkolnych, które dziś formalnie opuszczają.


Właściwie minęła chwila i z żaków wyrośli na absolwentów, bo ta ich prawie trzyletnia, licealna przygoda właśnie dobiega końca. Dziś było pozowanie do wspólnych fotografii, wzajemne życzenia i obowiązkowo kwiaty, a także chwila refleksji i ten ostatni raz przed maturą, któremu bez wątpienia towarzyszyła mocno wybrzmiewająca nutka nostalgii. – Nam jest zawsze żal, gdy nasi uczniowie odchodzą ze szkoły, a tym bardziej, że w tym trzecim roku nauki zawsze traktujemy ich prawie jak nasze dzieci – mówi Paweł Matkowski, dyrektor placówki, który komplementuje swoich maturzystów. – To chwila smutna i radosna jednocześnie, bo dziś żegnamy tych uczniów, którzy dali się poznać wyłącznie z dobrej strony, ale mamy też świadomość, że osiągnęli sukces edukacyjny i to jest powód do radości. Jest grupa uczniów z bardzo dobrymi wynikami, którzy znacznie nam taką ogólną średnią szkoły podnosili, poprzez same wyniki w nauce i udział w różnych konkursach międzyszkolnych i to nas też cieszy – zauważa P. Matkowski.

A jakie szkolne wspomnienia dziś zabierają ze sobą sami absolwenci? Ich słowa rzeczywiście mówią wiele. – Jestem dzisiaj naprawdę bardzo wzruszony po tych trzech latach, jakie tutaj przeszedłem i towarzyszyło w tym mi szereg wspaniałych nauczycieli, z którymi się zżyłem i to nie tylko ja, ale także moi przyjaciele z klasy. Opuszczając mury tej szkoły żal jest oczywiście, choć wiemy wszyscy, że to jest naturalne, ale odtąd zawsze będę odczuwał wielki sentyment do tych murów i do tych nauczycieli – przyznaje Adam Wędzikowski z klasy trzeciej o profilu humanistyczno-lingwistycznym. – Po tych trzech latach stwierdzam, że zyskałem naprawdę ogrom doświadczeń i ogrom wiedzy i to nie tylko książkowej, bo tutaj nauczono nas takiego myślenia sensownego i chyba życiowego. Niekiedy można było na lekcji nawet zakląć, gdy toczyły się dyskusje i to bardzo żywiołowe na temat literatury i to było najciekawsze, że nauczycielka potrafiła wciągnąć wszystkich uczniów w rozmowę, która była prawdziwa, aż do bólu – opowiada A. Wędzikowski.

Okazało się, że sama atmosfera poza lekcjami też jest ważna, bo szkoła to też miejsce, w którym młodzi ludzie często zawiązują przyjaźnie na całe życie. – Dla nas jest to duże zaskoczenie, jak nam szybko minął tutaj ten czas, bo te trzy lata bardzo szybko minęły. Najbardziej podobały mi się wydarzenia organizowane przez samorząd uczniowski, który przez wszystkie lata mojej nauki tu spisywał się zawsze bardzo dobrze i to będę miło wspominała. Lekcje szkolne są przyjemne i są prowadzone tutaj bardzo profesjonalnie, ale to co będę najmilej wspominać, to jest właśnie ten czas między lekcjami, kiedy mieliśmy wiele okazji, by się poznawać, a czy nawiązaliśmy tutaj przyjaźnie na całe życie, to czas pokaże – twierdzi Pola Machińska z klasy trzeciej o profilu matematyczno-fizycznym.

Egzaminy maturalne z języka polskiego zostały zaplanowane na przyszły piątek, a my wszystkim absolwentom już dziś życzymy nie tylko ich zdania, ale również satysfakcjonujących wyników.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.