http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Na szlaku przygody”

Wyróżniony „Na szlaku przygody”

Młodzież z Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego wzięła wczoraj udział w III Dniu Geografa w formie gry miejskiej zorganizowanej przez Koło  Miłośników Geografii działające przy Miejskim Ośrodku Kultury. Impreza odbyła się pod patronatem Prezydenta Miasta Gniezna.


Uczestnicy gry przechodząc określoną trasę musieli wykonać 9 zadań łączących tematykę geograficzną z historyczną. W ten sposób organizatorzy włączyli się w obchody 100 rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego i odzyskania niepodległości. Rywalizację szkół wygrali uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego, drugie miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno – Odzieżowych, a trzecie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1.

Dzięki  sponsorom uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody i urozmaicony posiłek na mecie rajdu zlokalizowanej w Gimnazjum nr 2.

W ten sposób uczniowie wykazali się wiedzą geograficzną ale również poszerzyli swoje wiadomości o walce Polaków o niepodległość i powstaniu wielkopolskim. Sami uczestnicy pozytywnie wyrażali się o tej inicjatywie, co stanowi dobry prognostyk przez planowanym już kolejnym Dniem Geografa w przyszłym roku.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.