http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Studenci z Chin ponownie zawitają do Instytutu Kultury Europejskiej w Gnieźnie!

Wyróżniony Fot. archiwum Fot. archiwum

Już po raz trzeci w Instytucie Kultury Europejskiej w Gnieźnie odbędzie się szkoła letnia „Summer School: Polish Culture in the European Culture” dla studentów z Zhejiang University Ningbo Instititue of Technology. Niezmiennie organizatorem przedsięwzięcia jest Zakład Teorii i Badań Interdscyplinarnych Instytutu Kultury Europejskiej. Szkoła letnia dla chińskich studentów rozpocznie się 10 lipca i potrwa do 22 lipca.


Grupa 31 studentów będzie realizować interesujący program obejmujący naukę podstaw języka polskiego oraz wykłady dotyczące polskiej kultury i historii. - W planie szkoły letniej przewidziano spotkanie z Prezydentem Miasta Gniezna. Poza zajęciami z pracownikami naukowymi, studenci zwiedzą Gniezno, Poznań, Ostrów Lednicki i Biskupin. Nowością będzie jednodniowy wyjazd do Rogalina i Kórnika - informuje Maciej Kędzierski, doktorant w Instytucie Kultury Europejskiej w Gnieźnie.

Studenci z Chin udadzą się również na wycieczkę do Krakowa, Wieliczki, Warszawy i Gdańska. Tradycyjnie chińscy studenci wezmą udział we wspólnym grillowaniu ze studentami i pracownikami Instytutu.

Organizatorzy mają nadzieję, że również tegoroczna edycja szkoły letniej okaże się sukcesem oraz wpłynie pozytywnie na dalszą współpracę z uniwersytetem w Ningbo. - Pomysłodawczynią przedsięwzięcia jest prof. UAM dr hab. Beata Frydryczak, która od ponad trzech lat współpracuje z chińską uczelnią - zaznacza M. Kędzierski.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.