http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Laptopy dla przyszłych inżynierów!

Wyróżniony Laptopy dla przyszłych inżynierów!

Decyzją Władz Uczelni wszyscy kandydaci, którzy zdecydują się podjąć naukę na stacjonarnych studiach inżynierskich, na początku października br. otrzymają od Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie – laptopy.


Komputery będą im służyły przez kolejne 3,5 roku nauki i jeśli zakończą studia w terminie oraz przystąpią do egzaminu dyplomowego, który zaliczą pozytywnie - laptopy przechodzą na ich własność!

Jak to jest możliwe?
Pod koniec marca br., Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało uczelni grant w wysokości 1 mln zł. O przyznaniu grantu zadecydowały następujące kryteria:
- niski wskaźnik bezrobocia wśród absolwentów studiów (w 1 roku po uzyskaniu dyplomu)
- stosunkowo wysoki wskaźnik ich zarobków
- brak negatywnej oceny Polskiej Komisji Akredytacyjnej w ciągu ostatnich 5 lat.

Miło nam poinformować, że w ubiegłym tygodniu PWSZ w Gnieźnie, podpisało umowę z MNiSW i w związku z tym możemy realizować przyjętą strategię. Według wytycznych MNiSW, środki finansowe muszą zostać przeznaczone na sfinansowanie działań, które mają na celu doskonalenie jakości kształcenia. Zakup komputerów osobistych dla studentów stacjonarnych studiów inżynierskich to dopiero pierwsza ze zmian, które uczelnia zamierza wprowadzić jeszcze w tym roku kalendarzowym. Kolejne będą związane z doposażeniem specjalistycznych pracowni, uruchomieniem dodatkowych warsztatów i kursów doskonalących.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.