http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Wręczono awanse zawodowe dla nauczycieli

Wyróżniony Wręczono awanse zawodowe dla nauczycieli

Siedmioro nauczycieli ze szkół podstawowych i przedszkoli uzyskało właśnie tytuły nauczycieli mianowanych. Dziś podczas uroczystości w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie otrzymali oni akty powołania oraz życzenia wielu sukcesów zawodowych.


To jest dobra wiadomość, i dla rodziców, i dla samych uczniów, bo odtąd będzie kształcić ich jeszcze lepiej wykwalifikowana niż dotąd kadra nauczycieli, a to przecież może skutkować tylko lepszymi wynikami w nauce. – Mamy coraz lepiej wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, nasi nauczyciele co roku podnoszą swoje umiejętności. Dziś dokonujemy, że tak powiem awansów w grupie nauczycielskiej. Ja się bardzo z tego cieszę i jako miasto zawsze bardzo mocno wspieramy to działanie – podkreśla Tomasz Budasz, prezydent Gniezna, który przyjął dziś ślubowanie od szóstki nauczycieli mianowanych. – To podnoszenie umiejętności trwa latami, ale dzięki temu właśnie oni zdobywają nie tylko wiedzę, bo również umiejętności i doświadczenia. Przede wszystkim podnoszą swoje kwalifikacje, żeby wykorzystać je potem w pracy z dziećmi i młodzieżą i to jest godne uznania. Chciałbym, żeby takich nauczycieli mianowanych i dyplomowanych było coraz więcej, aby nasze dzieci były lepiej kształcone, bo to jest nasza przyszłość – dodaje T. Budasz.

Proces uzyskiwania stopnia nauczyciela mianowanego trwa długo, bo przez 2 lata i 9 miesięcy. – Ten proces jest długi, to jest prawie 3 lata stażu, nie mówiąc o tym, jakie umiejętności zdobywamy jeszcze przed rozpoczęciem tego stażu – uważa Bożena Staniszewska, logopeda w Szkole Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 2 w Gnieźnie. – Ja się przygotowywałam do tego egzaminu od dłuższego czasu, bo najpierw musiałam zdać egzamin z logopedii, a potem wzięłam się dopiero za „mianowanie”. W maju zaczęłam przygotowania do tego egzaminu, a w sierpniu był ten egzamin, tak więc kosztowało to mnie dużo nerwów i dużo pracy, i niestety nie miałam wakacji w tym roku. Wspomnienia są miłe, ale nie chciałabym już tego drugi raz powtarzać, choć atmosfera, jeśli chodzi o sam egzamin była miła – przyznaje B. Staniszewska.

Nie mogło oczywiście zabraknąć słów z pochwałami, a te należą się szczególnie w tym roku. – Jako członek komisji egzaminacyjnej, a nawet jej przewodniczący mogę powiedzieć, że na pewno nie musieliśmy się wstydzić za państwa, bo poziom egzaminu był bardzo wysoki. To nie są moje odczucia, tylko słowa przedstawiciela z kuratorium i fachowców zewnętrznych, którzy również uczestniczyli w tych egzaminach – mówi Marian Pokładecki, dyrektor Wydziału Oświaty w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie.

– To jest ważne wydarzenie z uwagi na to, że jest w przededniu rozpoczęcia się nowego roku szkolnego. Ten awans gwarantuje pewne rzeczy tym nauczycielom, jeżeli chodzi o prawo oświatowe, więc to nie tylko satysfakcja finansowa, bo z tym to również  się wiąże, ale to są także zabezpieczenia związane bezpośrednio ze stosunkiem zatrudnienia - przypomina Michał Powałowski, wiceprezydent Gniezna.

Anna Dziel ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich po raz kolejny otrzymała nominację na stopień doradcy metodycznego, której kadencja trwa przez trzy lata.

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.