http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Dwunastka” wśród najlepszych szkół w Wielkopolsce!

Wyróżniony „Dwunastka” wśród najlepszych szkół w Wielkopolsce!

Już po raz trzeci Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu przeprowadził konkurs „Wielkopolska Szkoła Roku” i „Wielkopolski Nauczyciel Roku”.  To największa w województwie inicjatywa doceniająca dorobek szkół i nauczycieli.  Jej celem jest wyróżnienie wielkopolskich placówek oświatowych kształtujących wśród uczniów poczucie własnej tożsamości i postaw patriotycznych z jednoczesnym modelowaniem wzorca nowoczesnego Wielkopolanina.


Na wręczenie nagród do Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu  zaprosili laureatów Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

W gronie 20 najlepszych szkół Wielkopolski znalazła się Szkoła Podstawowa nr 12 im. prof. Adama Wodziczki w Gnieźnie, która otrzymała wyróżnienie. Pamiątkową statuetkę - diament trzymany w dłoni nauczyciela, dyplom oraz nagrodę finansową w  wysokości 3 tys. złotych odebrał, niekryjący wzruszenia, dyrektor placówki, Zbigniew Sypniewski: - Cieszę się, że nasze działania zostały zauważone i docenione. Wyróżnienie w konkursie „Wielkopolska Szkoła Roku” jest sukcesem, na który zapracowaliśmy wszyscy: dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, rodzice oraz uczniowie. W Dwunastce dzieje się naprawdę wiele: przeprowadzamy konkursy szkolne i międzyszkolne, organizujemy konferencje i warsztaty. Zapraszamy mieszkańców Winiar i Gniezna na koncerty i wspólne zabawy na festynach, wydajemy czasopismo. Nasi uczniowie osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, zwyciężają w turniejach i zawodach. Staramy się być wszechstronni w każdej dziedzinie życia szkolnego. Jest u nas miejsce na naukę i zabawę. Otrzymane wyróżnienie jest dla nas bodźcem do dalszej dobrej pracy.

Tegoroczna gala miała niezwykle uroczystą oprawę. Po serdecznych gratulacjach, wręczeniu nagród  oraz  odznak honorowych „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego" na zaproszonych gości czekała prawdziwa uczta duchowa. Na scenie wystąpili soliści baletu Teatru Wielkiego w Poznaniu – Mateusz Sierata i Joanna Horiuch oraz muzycy: pianista Dariusz Tarczewski, skrzypaczka Barbara Szelągiewicz oraz harfista  Michał Zatora. Zwieńczeniem gali był koncert zespołu Varius Manx i Kasi Stankiewicz.


Fot. Elżbieta Bartnicka-Karasiewicz

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.