http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Uczniowie „Dwójki” dla Niepodległej

Wyróżniony Uczniowie „Dwójki” dla Niepodległej

Wyjątkową rocznicę odzyskania niepodległości uczniowie „Dwójki” uczcili na wiele sposobów. Grupa młodych artystów pod kierunkiem Iwony Jułgi przygotowała montaż słowno–muzyczny, w którym raz jeszcze mogliśmy przypomnieć sobie, dlaczego świętujemy 11 listopada, co zdarzyło się wcześniej i później w burzliwych dziejach naszego kraju, ale przede wszystkim te niezwykłe przedstawienie pozwoliło nam zastanowić się, jak dziś możemy okazać swój patriotyzm.


Odniesienie do współczesności pozwala pokazać, że historia jako nauka to przeszłość, ale i spojrzenie na przyszłość, która wymaga refleksji i pytań, kim chcemy być i jak pragniemy żyć.

Ponieważ „Dwójka” zawsze aktywnie włącza się w rozmaite projekty miejskie i stale współpracuje ze środowiskiem lokalnym, nie mogło nas zatem zabraknąć podczas gry miejskiej, poświęconej rocznicom niepodległościowym. Warto dodać, że silna grupa pod opieką Agnieszki Lange zdobyła trzecie miejsce.

Nasi uczniowie przygotowali się też do udziału w projekcie miejskim „Stulecie z Wąsem Marszałka”, co najlepiej podkreślają załączone fotografie.

W niedzielę 11 listopada weźmiemy udział w miejskim konkursie „Zostań herosem niepodległości”, a  w piątek 9 listopada – zgodnie z założeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej – wzięliśmy udział w akcji pod hasłem „Rekord dla Niepodległej – uczniowie śpiewają hymn”. Swoje pięć minut na scenie mieli także nasi najmłodsi uczniowie, których zaprosiliśmy do wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych.

Jak widać, świętować i wdrażać patriotyzm można na różne sposoby. Nam ich nie brakuje.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.