http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Sukces programistyczny Chrobrzaków!

Wyróżniony Sukces programistyczny Chrobrzaków!

Zespół I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie w składzie: Kacper Filipiak, Miłosz Rolewski, Anna Wąsowicz, Natalia Nowakowska, Dawid Kędziora - uczniowie z klas matematycznej oraz programistycznej zakwalifikowali się do finału Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego HACKHEROES.


Zespół stworzył aplikację mobilną, która pobiera spis ustaw oczekujących na głosowanie w sejmie. Następnie użytkownik logując się poprzez Profil Zaufany może wybrać ustawę, która go interesuje i zagłosować za jego przyjęciem, lub przeciw, ta informacja jest zapisywana w chmurze. Użytkownik może dzięki temu pokazać co tak naprawdę popiera bez wychodzenia z transparentami na ulice.

Jest to szybki sposób na przeprowadzanie sondaży, co może się przyczynić do zwiększenia wydajności sejmu. Niestety przez Polskie prawo takie "referenda" nie są wiążące, lecz w przyszłości z pomocą tej aplikacji obywatel wpływał by bezpośrednio na uchwalane prawo.

Więcej informacji o konkursie można przeczytać na stronie: www.hackheroes.pl. Finał już niebawem 5 grudnia w Warszawie, trzymamy kciuki!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.