http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Mikołajki w Czerniejewie!

W sobotę, 7 grudnia św. Mikołaj zawita do Czerniejewa. Ten wyjątkowy dzień w roku rozpocznie się o godz. 16.00 nabożeństwem ku czci św. Mikołaja w kościele w Czerniejewie. Następnie zapalone zostaną lampki na choince, która stanie w centralnym punkcie miasta, a na koniec św. Mikołaj przyjedzie do hali widowiskowo-Sportowej w Czerniejewie. Co jeszcze w programie? Szczegóły na plakacie.

Etykiety

Ostatnia taka szansa! Zapraszamy na zwiedzanie pałacu w Czerniejewie! Już 7 grudnia!

UWAGA! MIŁOŚNICY HISTORII! Zapraszamy na ostatnie w tym roku zwiedzanie pałacu w Czerniejewie z Karolem Soberskim w roli przewodnika! Zapraszamy na zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego w Czerniejewie, tej pięknej i tajemniczej rezydencji, w sobotę, 7 grudnia o godz. 15.00. Przewodnikiem po pałacu i parku, który zapozna nas z historią i architekturą tej pięknej rezydencji będzie K. Soberski, dziennikarz, eksplorator, pisarz i niezależny badacz lokalnej historii.

Perły ziemi gnieźnieńskiej

O tym jak piękna jest ziemia gnieźnieńska i jakimi walorami może cieszyć turystów i samych mieszkańców, nie każdy wie. Teraz jest czas i sposobność ku temu, by poznawać to, co w okolicach Gniezna intrygujące, co zaspokoi ciekawość najbardziej wymagających miłośników historii, turystycznych wędrówek, ukrytych skarbów i wciąż niewyjaśnionych tajemnic. A wszystko to na wyciągnięcie ręki zarówno dla tych, którzy Polskę „zwiedzają” nie schodząc z wygodnej kanapy, jak i tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas bez względu na warunki pogodowe i porę roku. Zatem, co należy zrobić?

„Fotografia i jej cyfrowa dusza...”

Stary Ratusz zaprasza na kolejne wydarzenie, które jest efektem zawiązania współpracy z Klubem Fotograficzny Młyn. „Fotografia i jej cyfrowa dusza – granice retuszu i odnawianie starych zdjęć” - tak brzmi tytuł spotkania, które odbędzie się w piątek, 13 grudnia o godz. 18.00.

Etykiety

Od 2020 r. będą kary za brak rejestracji samochodu! Nawet 1000 zł!

W Poznaniu, w miniony wtorek, odbyło się spotkanie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Wydziałów Komunikacji z Rafałem Weberem, sekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury i dyrektorami Departamentu Transportu Ministerstwa Infrastruktury w sprawie wdrożenia  procedur związanych z wprowadzeniem nowej ustawy nakazującej rejestrację pojazdów w terminie 30 dni i zgłoszenie zbycia /nabycia również w terminie 30 dni. Niedotrzymanie tych ustawowych terminów to konsekwencje finansowe w kwocie od 200 do 1000 zł.

Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego w Łubowie

Gminny Klub Sportowy „Piast” Łubowo zaprasza wszystkich miłośników tenisa stołowego do udziału w XIV edycji Mikołajkowego Turnieju Tenisa Stołowego Gwiazdka na sportowo z GKS „Piast” Łubowo. Turniej odbędzie się 7 grudnia 2019 roku. Rywalizacja odbędzie się w dziesięciu kategoriach. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz puchary i medale. Szczegóły na plakacie.

Etykiety

Zdrowa Aorta – zapraszamy mężczyzn na badania

W poniedziałek, 9 grudnia w Szpitalu Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie odbędzie się badanie USG aorty brzusznej ZDROWA AORTA, na które serdecznie zapraszamy. Program badań kierowany jest do mężczyzn w wieku 50–69 lat, mieszkających w województwie wielkopolskim. Badania te są dla pacjenta całkowicie bezpłatne, ponieważ finansowanie odbywa się z funduszy regionalnych Unii Europejskiej. Zapisy na badanie: tel. 503 075 095.

Etykiety

„Bajkopomagajki” - kolejna inicjatywa biblioteki z sukcesem

Od listopada Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna rozszerzyła swoją ofertę o kolejny klub czytelniczy. Obecnie w BPMG działają trzy takie inicjatywy: Klub „Apetyt na książkę”, Klub „Trzy kwadranse z książką”, „Klub Dyskusji o Książce”. Nowo powstały „Bajkopomagajki” Klub Książki dla Dzieci i Rodziców doskonale wpasował się w potrzeby mieszkańców miasta.

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS