http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Prostytucja Konstytucji

Tytuł brzmi obrazoburczo, nie przeczę, ale zanim zajmie się w tej sprawie stanowisko, dobrze by było sprawdzić, co autor naprawdę napisał, czyli co oznaczają te „gorszące słowa”. W gruncie chodzi zaś o to jedno. Co więc oznacza termin prostytucja? W słowniku Kopalińskiego czytam, że to po prostu „bezczeszczenie, lub hańbienie”, czyli, że zestawienie tych dwu słów nie wypada najgorzej. Etymologia zaś łacińskiego źródłosłowu prostytucji, oznacza „wystawienie (czegoś) na widok”, czyli nie taki diabeł straszny. No, zależy co się wystawia…

KaPi - świat pięknych mebli

Jeśli potrzebujesz wymarzonych mebli dopasowanych do Twojego wnętrza, to firma KaPi jest tym czego szukasz. To, co nas wyróżnia to możliwość przystosowania mebli do każdego metrażu.

Etykiety

Proces tworzenia jest ważniejszy niż efekt?

Grupa wiernych fanów twórczości Marcelego Derengowskiego miała okazję wczoraj obejrzeć wystawę jego najnowszych prac namalowanych w technice akwareli. Na spotkaniu w ogrodzie malarza spotkali się nie tylko wierni miłośnicy jego twórczości, bo także rodzina i liczne grono przyjaciół. Wszyscy są pod wielkim wrażeniem jego nowych obrazów.

„Czuję się tutaj dobrze”

Jest uznawany za objawienie tego sezonu w Nice 1. Lidze Żużlowej, jeśli chodzi o zawodników młodzieżowych. Ma 20 lat, do Gniezna przeniósł się przed rokiem z Ostrowa Wielkopolskiego i to tu właśnie zaczął rozwijać swoje skrzydła. Dziś rozmawiamy z Maksymilianem Bogdanowiczem, zawodnikiem Startu Gniezno - o żużlu, studiach, marzeniach i jego ostatnim poważnym upadku podczas spotkania w Łodzi przed tygodniem.

Subskrybuj to źródło RSS