Tym razem zagrali „Melancholicy Ulicy”

Takie klimaty muzyczne lubią wszyscy, od czasu do czasu lub nawet częściej, to tak samo, jak każdy muzyk, bo każdy podobno jest trochę melancholikiem, jedni częściej, a inni rzadziej. Czterech takich muzyków zaprezentowało się podczas sobotniego koncertowania na Rynku: Joakim Hansson ze Szwecji, Sasha Boole z Ukrainy oraz Olek Schmidt i Swiernalis.

Transformen’s. Autorski projekt Piotra Żaczka i Roberta Lutego już 20 sierpnia w eSTeDe!

Projekt Transformen’s to kolejna odsłona muzyków znanych na co dzień z zespołu Poluzjanci oraz pracy z wieloma polskimi artystami. Tym razem na scenie zobaczymy Piotra Żaczka (gitara basowa), Roberta Lutego (perkusja), inicjatorów projektu, Grzegorza Jabłońskiego (instrumenty klawiszowe) oraz Macieja Kocińskiego (saksofon, instrumenty dęte). Koncert odbędzie się w niedzielę, 20 sierpnia o godz. 19.00 w Centrum Kultury „Scena to dziwna”.

„Myślmy więc o historii i przeszłości...”

Przeczytana myśl senatora Gawła, skłoniła mnie do  zmiany decyzji i odłożeniu kontynuacji tematu związanego z łowiectwem, na rzecz historii związanej z obchodzonym niedawno Świętem, a ponieważ historię powszechną piszą historycy, ja chcę tutaj wspomnieć historię przez małe h, a właściwie to tylko zapamiętane z dzieciństwa epizody z życia wojaka Kazimierza, który był uczestnikiem tych walk, które dopiero co wspominaliśmy.

Tim McMillan wystąpił na inaugurację Weekendu Grajków Ulicznych!

Czas na muzycznych misjonarzy, jak przed rokiem o roli grajków ulicznych powiedział nam jeden z gości poprzedniej edycji Weekendu Grajków Ulicznych. Dziś ruszyła tegoroczna odsłona festiwalu, który na trwałe wpisał się już w program wakacyjnych wydarzeń kulturalnych w Pierwszej Stolicy Polski.  Gwiazdą wieczoru był Tim McMillan z Australii.

Kolejny tydzień wakacji w Witkowie!

W Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka w Witkowie minął kolejny tydzień zajęć z animatorem oraz warsztatów plastycznych w ramach „Wakacji z OKSiRem”.  Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i okazały się bardzo owocne. Nowe formy, środki i techniki plastyczne bardzo motywowały uczestników do aktywności plastycznej.  Czego efektem były wspaniałe prace wykonane przez dzieci i młodzież.

Rower odzyskany po... roku

Gnieźnieńscy policjanci zabezpieczyli rower, który po prawie roku od kradzieży na terenie jednego z parkingów rozpoznał prawowity właściciel. Jednoślad w najbliższym czasie zostanie zwrócony. Czynności w tej sprawie trwają.

Etykiety

Wyjazd do Muzeum Techniki w Berlinie

Parowozownia Gniezno oraz Organizacja Turystyczna „Szlak Piastowski” zapraszają 30 września na wycieczkę do berlińskiego Muzeum Techniki, gdzie w murach zabytkowej parowozowni dworca Anhalter stworzono wystawę zabytków kolejnictwa, przemysłu, awiacji i marynistyki. Jest to wyjątkowa okazja do zwiedzenia zrewitalizowanej lokomotywowni i poznania z przewodnikiem z Parowozowni Gniezno historii kolei na żywo.

Więcej

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS