http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Samochodem na wakacje? Sprawdź jego stan techniczny!

Pod hasłem „Bezpieczne Wakacje” będziemy mieli możliwość za darmo zweryfikować stan techniczny naszego samochodu przed wyjazdem na urlop. Jak podkreślają organizatorzy przedsięwzięcia, wyższa świadomość w tym zakresie, to szansa na większe bezpieczeństwo na drodze. W akcji bierze udział 26 stacji kontroli pojazdów z całego powiatu gnieźnieńskiego.

Wystawa „Wielkie Morawy” jeszcze tylko do 24 czerwca!

Od 16 grudnia 2017 r. w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie trwa wystawa „Wielkie Morawy”. To wydarzenie bez precedensu! W jednym miejscu pokazujemy blisko 700 wielkomorawskich zabytków archeologicznych. Nigdy wcześniej nie były one prezentowane poza Słowacją i Czechami. Ekspozycję będzie można oglądać do 24 czerwca 2018 r.

„Radość najpiękniejszych lat” - wspomnienie o Annie Jantar

Już po raz trzeci w tym roku szkolny zespół wokalny i amatorska grupa „Presto” ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Gnieźnie zaprosili gości na koncert. W styczniu czarowali oryginalnymi aranżacjami  kolęd i pastorałek, w maju na festynie porywali do tańca energetycznymi, popularnymi piosenkami, a w czerwcu wzruszali pięknymi utworami z repertuaru Anny Jantar.

Etykiety

Msza Kreolska Ramireza zabrzmiała w gnieźnieńskiej katedrze. Wspaniałe wykonanie!

To był koncert, wyjątkowy. Podniosły i niezwykle energetyczny zarazem. Taka jest kompozycja Ariela Ramireza. Tak też zagrali prezentujący ja w gnieźnieńskiej katedrze muzycy, pod dyrekcją Bartosza Michałowskiego. Ramirez skomponował swoją Misa Criolla na fali zmian, które przyniósł Sobór Watykański II, dopuszczając języki ojczyste podczas mszy.

Fundacja Historyczna na konferencji „Odpowiedzialny detektoryzm”

Sporym zainteresowaniem historyków i pasjonatów historii, eksploratorów, miłośników zabytków, muzealników i specjalistów z zakresu ochrony zabytków, cieszyła się konferencja „Odpowiedzialny detektoryzm”, która odbyła się w Brzozie koło Brodnicy. Obecna była też delegacja Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” z Gniezna: Karol Soberski, prezes Fundacji i Aleksandra Soberska – członek zarządu Fundacji. K. Soberski na konferencji reprezentował też Polski Związek Eksploratorów, którego jest rzecznikiem prasowym.

Więcej

Mieszko Gniezno w III lidze! Victoria Września rozbita 4:1!

Na stadionie przy ul. Strumykowej zakończył się mecz rewanżowy pomiędzy Mieszkiem Gniezno a Victorią Września. Zwycięzca dwumeczu zapewnił sobie awans do III ligi! Przypomnijmy, że w pierwszym meczu we Wrześni, gnieźnianie wygrali 2:1. Dzisiaj potwierdzili swoją dominację, zwyciężając 4:1! Dzięki temu w przyszłym sezonie mieszkowcy będą walczyć na boiskach III ligi! Gratulujemy!

Etykiety

Znasz ciekawy temat historyczny? Zgłoś go nam!

Znasz pasjonującą opowieść o skarbach i tajemnicach naszego regionu, jesteś w posiadaniu fotografii lub dokumentu z którym związana jest niepowtarzalna historia lub znasz miejsce ukrycia ciekawego depozytu? Znasz ciekawą legendę lub niezwykłą historię? Wiesz gdzie jest zapomniana mogiła, czy też nieznane miejsce związane z lokalną historią, które należy ocalić? Zgłoś się do naszej Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”!

Subskrybuj to źródło RSS