http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Nie tylko Star Wars! Konwent Fantasmagoria kusi atrakcjami!

Gnieźnieński Konwent Fantastyki Fantasmagoria bierze sobie do serca słowa “od fanów dla fanów”. Już po raz jedenasty organizuje bezpieczną i atrakcyjną przestrzeń spotkań, w której dzieli się pasją do fantastyki w każdej formie. Odwiedzający znajdą tam prelekcje tematyczne, warsztaty, konkursy, spotkania autorskie oraz świetnie zaopatrzony gamesroom dla miłośników gier planszowych, a także wystawy oraz mnóstwo innych atrakcji. A wszystko to w kameralnej i rodzinnej atmosferze małego konwentu, sprzyjającej nawiązywaniu nowych znajomości.

Etykiety

Gmina Rogoźno i Gród w Pobiedziskach dołączają do Szlaku Piastowskiego

Od początku 2020 roku Klaster Turystyczny „Szlak Piastowski w Wielkopolsce” ma dwóch nowych członków. Są to Gmina Rogoźno oraz Gród w Pobiedziskach. Swój akces do wstąpienia do organizacji zgłosiło również Stowarzyszenie Kasztelania Ostrowska. Trwają ponadto rozmowy z innymi kandydatami na członków stowarzyszenia.

Etykiety

„Tajemniczy Pałac Zakrzewo” - zapraszamy na jedyne w tym roku zwiedzanie! Dodatkowe zwiedzanie!

To będzie jedyna i niepowtarzalna okazja, by zobaczyć i poznać sekrety zespołu pałacowo-parkowego w Zakrzewie w gminie Kłecko! Po tajemnicach tej rezydencji oprowadzi Karol Soberski, pisarz, dziennikarz, eksplorator, niezależny badacz lokalnej historii i autor bestsellerowej książki pt. „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”! Zapraszamy do jednego z najpiękniejszych w Wielkopolsce – na co dzień niedostępnego – pałacu w Zakrzewie. Zwiedzić tę rezydencję będzie można tylko w niedzielę, 15 marca o godz. 11.00! UWAGA! ZE WZGLĘDU NA OGROMNE ZAINTERESOWANIE ZWIEDZANIEM DODATKOWO ZOSTAŁA URUCHOMIONA DRUGA TURA ZWIEDZANIA PAŁACU, 15 MARCA NA GODZ. 14.00!!! Koszt, trasa i sposób zgłaszania na drugie zwiedzanie - identyczne jak na pierwsze.

„To jest przejaw wandalizmu politycznego”

Sojusz Lewicy Demokratycznej w Gnieźnie wyraża oburzenie faktem próby zniszczenia pomnika poświęconego żołnierzom radzieckim na cmentarzu w Gnieźnie przy ul. Witkowskiej. Przypomnijmy, że nieznani sprawcy wymalowali farbą na pomniku min. takie hasła jak:  „Zabójcy, Bandyci”, „Hołota” czy „Śmierć wrogom Ojczyzny”.

Skarby, tajemnice i sensacje - zapraszamy na zwiedzanie pałacu w Czerniejewie!

Chciałbyś poczuć się jak Hrabia i przejść tajnym przejściem do sypialni Hrabiny? Lubisz dreszczyk emocji i chcesz spotkać „Ducha Generała” przemierzającego pałacowe podziemia? Masz ochotę się dowiedzieć jakie dzieła sztuki z pałacu w Czerniejewie zabrali Hermann Göring i Joseph Goebbels? Uwielbiasz zagadki i tajemnice? Jeśli tak, to zapraszamy na zwiedzanie XVIII-wiecznego pałacu w Czerniejewie! Odbędzie się ono w sobotę, 25 lutego o godz. 15.00. Przewodnikiem po pałacu, który zapozna nas z historią i architekturą tej pięknej rezydencji będzie Karol Soberski, dziennikarz, eksplorator, pisarz i niezależny badacz lokalnej historii.

Kredyt gotówkowy dla Ukraińców w Polsce – czy warto?

Ostatnimi czasy w Polsce jest wiele osób z Ukrainy, którzy w naszym kraju poszukują pracy i w taki sam sposób jak klienci z Polski mają pełne prawo do ubiegania się  o kredyt gotówkowy w banku. Procedury, przez które musi przejść wniosek są bardzo podobne do tych, przeznaczonych dla Polaków. W takim razie, jakie szanse na kredyt ma obywatel Ukrainy?

Maciej Młynarczyk i Maciej Szczepański nie dali szans rywalom

W poniedziałkowym – piątym tegorocznym – turnieju brydżowym każda z 12 startujących par reprezentujących sekcje brydża sportowego Grodziska, Poznania, Skoków, Trzemeszna, Wrześni, Żnina i Gniezna rozegrała w restauracji Leo Libra 30 rozdań wygenerowanych przed turniejem z systemu Bridge Spider (Pajączek).

Etykiety

Kreatywne ferie

W Zespole Szkół Przyrodniczo- Usługowych im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie, z inicjatywy nauczycieli przedmiotów zawodowych Joanny Prawniczak, Ewy Helik i Magdaleny Różak, odbyły się dwudniowe warsztaty z projektowania ogrodów dla uczniów szkół podstawowych.

Diament trenuje w Szczyrku

W niemal całej Polsce wiosenna aura, tymczasem ekipa Diamentu Gniezno wraz z zawodnikami z Koła i Poznania trenuje w Szczyrku pod okiem trenerów Tomasza Gleby i Piotra Śmigórskiego. Młodzi triathlonisci oprócz treningów pływackich i biegowych na obiektach COS OPO Szczyrk, codziennie mają okazję próbować swoich sił na nartach biegowych.

Subskrybuj to źródło RSS