http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami Żydowa

Dzisiaj uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie zwana świętem Bożego Ciała. Tego dnia ulicami naszych miast i wsi idą procesje prowadzone do czterech ołtarzy. Procesyjnie przenoszona jest monstrancja z Najświętszym Sakramentem, którą na zakończenie udzielane jest uroczyste błogosławieństwo. Tak też było dzisiaj w Żydowie, dokąd w tym roku wybrał się nasz fotoreporter.

Etykiety

Rodzinne muzykowanie z Maciejem Rychłym

Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie przyłącza się do programu Weekendu na Szlaku Piastowskim i zaprasza na rodzinne muzykowanie, które poprowadzi Maciej Rychły, muzyk i współzałożyciel Kwartetu Jorgi. Tłem tego wydarzenia będzie wystawa czasowa „Kultura muzyczna w początkach państwa polskiego” prezentująca najstarsze instrumenty muzyczne odkryte na naszych ziemiach. A wszystko w niedzielę, 23 czerwca od godz. 11.00 do 13.00.

Przed Nice 1LŻ: Car Gwarant Start bez zmian w składzie

W sobotni wieczór emocje związane z Nice 1 Ligą Żużlową ponownie na torze przy Wrzesińskiej. Do Grodu Lecha przyjeżdża zespół Orła Łódź. Nasz rywal zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli - podopieczni trenera Lecha Kędziory w dziewięciu spotkaniach zdobyli do tej pory siedem punktów. Szkoleniowiec gości w Gnieźnie nie będzie mógł skorzystać z Tobiasza Musielaka, który nabawił się kontuzji. Kibiców zapraszamy na godzinę 19.45.

Jabłko czy cytryna?

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wspólnie z gnieźnieńskimi żużlowcami wzięli dziś udział w akcji prewencyjnej pn. „Jabłko czy cytryna?”. Celem tych nietypowych działań było przypomnienie wszystkim użytkownikom ruchu drogowego zasad mających największy wpływ na poziom bezpieczeństwa na drogach, w tym szczególnie tych dotyczących prędkości oraz pasów bezpieczeństwa. Niestety nie każdy kierowca został dzisiaj obdarowany jabłkiem.

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS