http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Foto skarb” w Starym Ratuszu

Stary Ratusz informujemy o kolejnych warsztatach w ramach naszego lubianego, comiesięcznego cyklu dla najmłodszych z opiekunami „Fotografia Malucha”. Trzecie spotkanie nosi tytuł „Foto skarb”.

Etykiety

Mieszko pokonał Świt

Kolejne zwycięstwo Mieszka. Tym razem podopieczni Mariusza Bekasa pokonali w sobotnie popołudnie na stadionie przy ulicy Strumykowej Świt Szczecin 1:0 i zostali samodzielnym liderem trzecioligowej tabeli.

Etykiety

Fundacja Historyczna uporządkowała grobowiec Franciszka Saskowskiego

W przededniu 129. rocznicy urodzin Franciszka Saskowskiego, przedwojennego właściciela Popowa Ignacewa, które przypadają 25 października, członkowie Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” postanowili uporządkować grobowiec F. Saskowskiego znajdujący się przy kościele w Popowie Ignacewie. Grobowiec tego wielkie człowieka, zasłużonego dla naszego regionu, od wielu lat zarastał krzewami i był zaniedbany.

Areszt dla 42-letniego Ukraińca za kradzież rozbójniczą

W jednym z gnieźnieńskich marketów doszło do kradzieży rozbójniczej. Sprawca nie chcąc zapłacić za polarową bluzę zaczął grozić pozbawieniem życia, również szarpał i odpychał podejmującego interwencję pracownika ochrony, chcąc jak najszybciej opuścić placówkę handlową ze zrabowaną odzieżą. Został jednak zatrzymany. Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec podejrzanego, 42-letniego Ukraińca tymczasowy trzymiesięczny areszt. Za kradzież rozbójniczą grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Etykiety

Akumulator samochodowy jesienią i zimą - to musisz wiedzieć!

Akumulator to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego samochodu. Dzięki niemu samochód jest w stanie odpalić i poruszać się po drodze. Niestety po lecie wielu kierowców nie dba o jego prawidłowy stan oraz odpowiednie oczyszczenie, aby cieszyć się doskonałą pracą akumulatora w niesprzyjających warunkach, jakie niesie za sobą jesień i zima. Jak przygotować akumulator do zimy i jakie prace z nim związane należy wykonać już jesienią?

„Piast TOTAL WAR” – nazwa, która mówi wszystko o nowej wystawie w gnieźnieńskim Muzeum!

Okres początków państwa polskiego to czasy nieustannych wojen. Nic dziwnego, że tak ogromne znaczenie miała wtedy armia i wszystko, co było z nią związane. O tym właśnie opowie nowa wystawa, która 20 października o godz. 12.00 otwarta zostanie w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie.

Subskrybuj to źródło RSS