29-latek podpalił mieszkanie...

Gnieźnieńscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podpalenie mieszkania w budynku wielorodzinnym oraz narażenia zdrowia i życia u zamieszkującego tam mężczyzny. Podejrzany 29-latek został tymczasowo aresztowany. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Etykiety

Gnieźnieńska policjantka zatrzymała pijanego kierowcę. Po służbie

Gnieźnieńska policjantka z Wydziału do walki z Przestępstwami Gospodarczymi sierż. sztab. Kinga Kasprzyk–Wrzosek przejeżdżając po służbie przez Witkowo zatrzymała nietrzeźwego kierowcę, który spowodował kolizję drogową. Funkcjonariuszka widząc zachowanie 21-latka od razu podjęła decyzję o uniemożliwieniu mu dalszej jazdy.

Etykiety

Droga krajowa nr 5 pod szczególnym nadzorem policji

Żnińscy policjanci z uwagi na duże natężenie ruchu pojazdów oraz pieszych objęli szczególnym nadzorem wszystkie drogi powiatu żnińskiego, a w szczególności drogę krajową nr 5, gdzie w ciągu doby przejeżdża kilkanaście tysięcy aut. Niestety „posypały” się mandaty.

Etykiety

Autokary pod specjalnym nadzorem

Trwają wakacje letnie. Wiele naszych dzieci spędzi je na obozach lub koloniach. Wysyłasz je tam autobusem i masz wątpliwości co do stanu technicznego pojazdu, lub trzeźwości kierowcy? Zgłoś to policji. Policja skontroluje autokary wiozące dzieci na letni wypoczynek. – Kontrole autokarów będą prowadzone przez cały okres wakacji – mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Etykiety

Gnieźnianie uciekają przed Strażą Miejską?

Trzy porzucone czworonogi, a także pięć osób zatrzymanych za spożywających alkoholu oraz dwóch śpiących spotkanych w miejscach publicznych, to efekt akcji, którą na początku miesiąca przeprowadzili funkcjonariusze Straży Miejskiej w Gnieźnie. Posypały się także mandaty za niewłaściwe parkowanie, a nawet za korzystanie z karty osoby niepełnosprawnej przez innego kierowcę. Kolejny punkt akcji z cyklu „Czyste Gniezno” już został zaplanowany i będzie miał miejsce za dwa tygodnie.

Etykiety

Szukali rower, znaleźli narkotyki i nielegalny tytoń...

Gnieźnieńscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 21 do 28 lat związanych z kradzieżą roweru. Dodatkowo podczas przeszukania pomieszczenia wynajmowanego przez jednego z nich funkcjonariusze znaleźli narkotyki, tytoń bez polskich znaków akcyzy oraz urządzenie do produkcji papierosów. Zatrzymanym grozi od 5 do 10 lat pozbawienia wolności.

Etykiety

Dwa zarzuty i areszt za napad na taksówkarza

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 22-latek z Gniezna. Prokuratura zarzuca mu, że we wtorek nad ranem napadł na jednego z miejscowych taksówkarzy, ranił go nożem powodując powierzchowną ranę o długości 3,5 cm na szyi. Następnie sprawca odwiózł pokrzywdzonego do szpitala. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS