Prokurator Rejonowy Piotr Gruszka odwołany!

Decyzją I Zastępcy Prokuratora Generalnego – Prokuratora Krajowego Bogdana Święczkowskiego z dniem 30 kwietnia 2017 roku funkcję Prokuratora Rejonowego w Gnieźnie przestaje pełnić prokurator Piotr Gruszka. Od 1 maja 2017 roku Prokurator Krajowy powierzył pełnienie funkcji Prokuratora Rejonowego w Gnieźnie prokurator Małgorzacie Rezulak – Kustosz.

Świąteczny weekend podsumowany: 2 wypadki, 2 rannych, 2 nietrzeźwych, 8 kolizji

Od 14 do 17 kwietnia trwały policyjne działania „Bezpieczny weekend”. W tym czasie o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu dbało ponad 250 policjantów. Tegoroczna aura nie sprzyjała kierowcom i pieszym. W naszym regionie było chłodno, przelotnie padł deszcz. Na terenie powiatu gnieźnieńskiego doszło do 2 wypadków drogowych, w których dwie osoby odniosły obrażenia ciała. Stróże prawa odnotowali także 8 kolizji drogowych.

Etykiety

Warszawiak z narkotykami zatrzymany w Trzemesznie

Policjanci z Komisariatu Policji w Trzemesznie zatrzymali 44-letniego mieszkańca Warszawy kierującego renault. Mężczyzna podejrzewany jest o jazdę samochodem pod wpływem narkotyków. Dodatkowo stróże prawa w pojeździe, którym podróżował znaleźli trzy woreczki strunowe z zawartością narkotyków. Badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana.

Etykiety

19-latka potrącona na przejściu dla pieszych

Wczoraj około godz. 17:20 w rejonie ulic Chrobrego i Mieszka I w Gnieźnie kierująca nieznanym pojazdem potrąciła znajdującą się na przejściu dla pieszych 19-letnią gnieźniankę. Na miejscu zdarzenia poszkodowana nie zgłaszała obrażeń, w związku z tym kierująca samochodem odjechała. Policja prosi kobietę o kontakt.

Etykiety

Pijany strzelał z balkonu z wiatrówki. Trafił w przechodnia!

Mieszkaniec Gniezna został zatrzymany przez policjantów, po tym jak strzelał z wiatrówki z drzwi balkonowych swojego mieszkania. Trafił w głowę w mężczyznę oczekującego na przystanku autobusowym na przyjazd autobusu. Za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Etykiety

Poszukiwany 6 listami gończymi schował się... pod kołdrą dziecka!

Gnieźnieńscy policjanci z Zespołu Poszukiwań zatrzymali 31-letniego mieszkańca Pierwszej Stolicy Polski. Mężczyzna poszukiwany był 6 listami gończymi wydanymi przez Sąd Rejonowy w Gnieźnie za przestępstwa drogowe. Zatrzymany zgodnie z dyspozycją sądu niebawem trafił do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał ponad 5-letnią karę pozbawienia wolności.

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS