Mieszkankę os. Tysiąclecia szklanka wody kosztowała... kilka tysięcy złotych!

Zbyt ufne pokolenie, które nie odmawia szklanki wody spragnionej dziewczynie. To łatwy cel dla oszustów i złodziei. Przekonała się o tym mieszkanka os. Tysiąclecia w Gnieźnie, która spragnioną napoiła, tracąc przy tym kilka tysięcy złotych. Policja przestrzega więc starsze osoby przed daniem się nabrać złodziejom.

Etykiety

21-letni mieszkaniec Witkowa uszkodził kamerę monitoringu miejskiego

Zarzut uszkodzenia mienia usłyszał 21-letmi mieszkaniec Witkowa. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z miejscowego komisariatu. Jak wynikało z ustaleń funkcjonariuszy, podejrzany w dniu 5 maja, na boisku uszkodził kamerę monitoringu miejskiego. Przestępstwo uszkodzenia mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Etykiety

W Rogowie dyskutowali o cyberprzemocy

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” asp. sztab. Edyta Gościńska spotkała się wczoraj z uczniami Zespołu Publicznych Szkół w Rogowie. Policjantka wyjaśniła czym jest cyberprzestępczość i cyberprzemoc. Wspólnie rozważano czy korzystanie z Internetu jest ryzykowne i niebezpieczne. Analizowano możliwości i korzyści jakie daje globalna sieć, ale przede również zagrożenia, jakie niesie ze sobą niewłaściwe posługiwanie się komputerem.

Etykiety

Stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość

Policjanci z gnieźnieńskiej drogówki w miniony weekend zatrzymali dwóch kierujących, który w rażący sposób złamali przepisy ruchu drogowego. W terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o 58 i 57 km/h. Pamiętajmy, nadmierna prędkość może być przyczyną wielu tragedii na drogach!

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS