http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Policja w akcji: 52 kierowców przekroczyło prędkość

Wyróżniony Policja w akcji: 52 kierowców przekroczyło prędkość

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego gnieźnieńscy policjanci prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. W trakcie akcji funkcjonariusze ujawnili aż 52 kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości.


- Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. - We wtorkowych działaniach uczestniczyli funkcjonariusze drogówki. Podczas całodniowych działań policjanci ujawnili 52 kierujących pojazdami niestosujących się do ograniczeń prędkości - dodaje.

Nadrzędnym celem akcji było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie z ruchu drogowego tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy ze znacznie przekroczoną od dozwolonej prędkością lub w inny rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Wynika to z faktu, że jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.