Logo
Wydrukuj tę stronę

Niechanowo: 16-latek potrącony na przejściu dla pieszych

Wyróżniony Fot. OSP Niechanowo Fot. OSP Niechanowo

We wtorek, 22 stycznia o godz. 17.45 na skrzyżowaniu ulicy Gnieźnieńskiej z Długą w Niechanowie na przejściu dla pieszych doszło do potrącenia przez samochód osobowy 16-letniego pieszego. Poszkodowany z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Gnieźnie, a następnie w Poznaniu.


- Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji kierujący samochodem osobowym marki Opel Meriva, 34-letni mieszkaniec Gniezna jadąc od strony Witkowa w kierunku Gniezna potrącił 16-letniego pieszego (mieszkańca gminy Niechanowo) przechodzącego przez oznakowane i oświetlone przejście dla pieszych. Poszkodowany z obrażeniami ciała w postaci między innymi złamania nogi został przetransportowany do szpitala w Gnieźnie a następnie do szpitala w Poznaniu - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Jak ustalili funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego kierowca opla był trzeźwy. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Policja wyjaśnia okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.
Informacjelokalne.pl