http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Pięciu kierowców na „podwójnym” gazie! Rekordzista miał ponad 2,3 promila!

Wyróżniony Pięciu kierowców na „podwójnym” gazie! Rekordzista miał ponad 2,3 promila!

Podczas minionego weekendu gnieźnieńscy policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących i jednego po użyciu alkoholu. Nietrzeźwi kierujący muszą liczyć się z karą do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoką grzywną i wieloletnim zakazem prowadzenia pojazdów.


Do zatrzymania pierwszych dwóch doszło w piątek (1.02.19). Pierwszego – 30-letniego mieszkańca powiatu gnieźnieńskiego kierującego pojazdem marki Hyundai Santa Fe funkcjonariusze wydziału ruchu zatrzymali do kontroli drogowej w Trzemesznie. Badanie na obecność alkoholu wykazało 0,3 promila w organizmie kierowcy. Drugi – 33 letni mieszkaniec powiatu inowrocławskiego kierujący pojazdem marki Daewoo Matiz do kontroli drogowej został zatrzymany przez policjantów referatu patrolowo – interwencyjnego na ul. Poznańskiej w Gnieźnie. Wynik badania trzeźwości to 2,3 promila.

- W sobotę w godzinach dopołudniowych w Mierzewie w gminie Niechanowo w ręce mundurowych z Witkowa wpadł 57-letni mieszkaniec tej gminy kierujący Oplem Astrą. W jego organizmie jak wykazało przeprowadzone badanie był 1 promil alkoholu. Jeszcze tego samego dnia po południu w Pierzyskach w gminie Łubowo policjanci drogówki postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Hyundai. Wynik badania 25-letniego gnieźnianina to 0,56 promila Dodatkowo mężczyzna nie zastosował się do obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów wydanego przez Sąd Rejonowy w Gnieźnie - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Ostatni nietrzeźwy, 65-letni gnieźnianin kierujący motorowerem przez policjantów drogówki do kontroli drogowej został zatrzymany w niedzielę w Lednogórze w gminie Łubowo. Wynik to 1,2 promila.

Kierujący stracili swoje uprawnienia do kierowania. Muszą się też liczyć z karą do dwóch lat pozbawienia wolności, sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i wysoką grzywną.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.