http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Wyłudziła ponad 270 tys. zł na „funkcjonariusza CBŚ”!

Wyróżniony Wyłudziła ponad 270 tys. zł na „funkcjonariusza CBŚ”!

Nie dość, że oszustka wyłudził oszczędności, to jeszcze namówiła ofiarę do zaciągnięcia kredytów, aby jeszcze bardziej się obłowić. W sumie gnieźnianka metodą na funkcjonariusza CBŚ straciła ponad 270 tysięcy złotych.


Ofiara naciągaczki to 73-letnia gnieźnianka. Ku przestrodze podajemy szczegóły tego przestępstwa. - Tym razem oszustka podała się za oficera Centralnego Biura Śledczego. Zadzwoniła na domowy telefon gnieźnianki przedstawiając się z imienia i nazwiska jako Maria Nowicka, podała też numer identyfikacyjny. Rozmowę zaczęła tak, by od samego początku utrzymywać ofiarę w niepewności i strachu. Tak, by nie była w stanie racjonalnie ocenić sytuacji, ani nikogo się poradzić. Kobieta mówiła, że na dowód osobisty seniorki hakerzy chcą wziąć kredyt. Następnie namówiła ją do podania haseł i numeru do swojego konta bankowego. Kolejnym etapem było namówienie seniorki na wzięcie kredytów w różnych bankach. Oszustka przez cały czas była z seniorką w kontakcie, wydzwaniała do niej wielokrotnie. W sumie 73-latka straciła ponad 270 tysięcy złotych - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Policjanci przypominają, że żaden mundurowy nigdy nie bierze pieniędzy. Nigdy też osoba cywilna nie będzie brała udziału w żadnej policyjnej akcji, to jest niemożliwe. W razie podejrzanej rozmowy, podczas której rozmówca chce od nas pieniądze należy natychmiast rozłączyć się!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.