http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Panie rozpoczęły kurs samoobrony

Wyróżniony Panie rozpoczęły kurs samoobrony

W hali sportowej III Liceum Ogólnokształcącego rozpoczęły się zajęcia z bezpieczeństwa osobistego kobiet. Kurs został zorganizowany z okazji obchodów 100-rocznicy powstania Policji Państwowej. Zajęcia składają się z zajęć z pierwszej pomocy przedmedycznej, części teoretycznej oraz przede wszystkim zajęć fizycznych.


Wczoraj w hali sportowej III Liceum Ogólnokształcącego rozpoczęły się zajęcia z bezpieczeństwa osobistego. Kurs skierowany jest do mieszkanek powiatu gnieźnieńskiego.Oficjalnego otwarcia dokonał Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie mł. insp. Przemysław Kozanecki oraz dyrektor III LO Pani Beata Czechańska.

Jak podkreślił szef gnieźnieńskich policjantów jest to jeden z elementów obchodów 100-rocznicy powstania Policji Państwowej, stąd też liczba stu kobiet, które biorą udział w tym kursie. Policja na przestrzeni dziejów realizowała różne zadania, ale zawsze stała na straży bezpieczeństwa i w jego zakres wchodzi również profilaktyka.

- Nasze zajęcia to właśnie profilaktyka, umiejętność zadbania o własne bezpieczeństwo, obrony oraz zachowań, aby unikać zagrożeń - podkreślił.

Wczorajsze zajęcia rozpoczęły się przy wsparciu strażaków oraz uczniów z klas o profilu policyjnym, a prowadzi je doświadczony policyjny instruktor asp. sztab. Adam Owczarzak. Zakończenie kursu nastąpi 10 kwietnia.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.