http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Dramatyczne chwile... Śmigłowiec LPR nad Mieleszynem

Wyróżniony Dramatyczne chwile... Śmigłowiec LPR nad Mieleszynem

Na feralnym skrzyżowaniu przy wyjeździe z Mieleszyna, kilka minut po godz. 14.00 doszło do zderzenia dwóch samochodów. Z pozoru łatwe do pokonania skrzyżowanie z dobrą widocznością przynajmniej raz w roku jest areną działań służb ratunkowych.  O niebezpieczeństwie w tym miejscu świadczy umieszczenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa przygotowanej przez policję.


W kolizji poszkodowane zostały dwie osoby. Na szczęście ofiary tego zdarzenia podczas działań ratunkowych pozostały przytomne. Na miejscu obecne były dwa zastępy OSP Mieleszyn i PSP Gniezno, a także Zespół Ratownictwa Medycznego z Gniezna i śmigłowiec LPR oraz policja z Kłecka i funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji z Gniezna.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy kierująca samochodem BMW jadąc od strony Przysieki w kierunku Mieleszyna nie ustąpiła pierwszeństwa dostawczemu peugeotowi, co doprowadziło do zderzenia z tym samochodem. Biały dostawczak jechał z Ośna w kierunku Gniezna. Według wstępnych ustaleń kierowca francuskiego samochodu był trzeźwy. Ze względu na odniesione obrażenia nie udało się ustalić czy kobieta była pod wpłwyem alkoholu, to wyjaśnią badania, które zostaną przeprowadzone w szpitalu.

Na początkowym etapie działań ratowniczych strażacy zdecydowali o wezwaniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do poszkodowanej. Na szczęście obrażenia okazały się nie tak poważne jak wstępnie sądzono i śmigłowiec mógł wrócić do bazy. Nieoficjalnie wiemy, że kobieta prowadząca BMW pomimo tego, że zatrzymała się przed znakiem STOP nie zauważyła zbliżającego się francuskiego auta.

Patrząc na stan zniszczenia samochodów uczestnicy kolizji mogą mówić o dużym szczęściu.

Niech zdjęcia zamieszczone poniżej będą przestrogą dla wszystkich kierowców, bowiem od tragedii bardzo często dzieli ułamek sekundy.

1 komentarz

  • Brrr
    Brrr czwartek, 04, kwiecień 2019 19:13 Link do komentarza Raportuj

    Jak na takim skrzyżowaniu , nie można zauważyć nadjeżdżającego z naprzeciwka , czy z lewej czy z prawej strony auta ?! ?

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.