http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Handlowała podróbkami, trafiła w ręce policji

Wyróżniony Handlowała podróbkami, trafiła w ręce policji

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Gnieźnie ujawnili odzież, obuwie i torebki z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi wielu marek. Funkcjonariusze zabezpieczyli znaczną ilość takiego asortymentu oraz zatrzymali jedną osobę, która oferowała do sprzedaży ten towar. W chwili obecnej ustalane są straty firm których znaki towarowe zostały wykorzystane w sposób nielegalny.


- Policjanci z gnieźnieńskiej komendy zajmujący się przestępstwami gospodarczymi w dniu 17 czerwca, pod dwoma adresami na terenie miasta zrealizowali prokuratorski nakaz przeszukania. W wyniku tych działań funkcjonariusze ujawnili dużą ilość odzieży, obuwia i torebek z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi różnych marek. Zatrzymano 1 osobę – mieszkankę Gniezna, trudniącą się sprzedażą tego asortymentu - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Jeszcze tego samego dnia policjanci przedstawili jej zarzut z Ustawy prawo własności przemysłowej. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.W chwili obecnej ustalane są straty firm których znaki towarowe zostały wykorzystane w sposób nielegalny.

Trwają dalsze czynności w tej sprawie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.