http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Alkohol i Narkotyki”: 600 kontroli, dwóch pijanych kierowców

Wyróżniony „Alkohol i Narkotyki”: 600 kontroli, dwóch pijanych kierowców

Na drogach powiatu gnieźnieńskiego policjanci przeprowadzili działania pod nazwą „Alkohol i Narkotyki”. Mundurowi podczas kontroli drogowych sprawdzili trzeźwość prawie 600 kierujących, wyeliminowali z ruchu drogowego 2 osoby, które kierowały po spożyciu alkoholu, zatrzymali dwa prawa jazdy.


W czasie trwania wczorajszej akcji, kierujący mogli spodziewać się zwiększonej ilości patroli ruchu drogowego na drogach naszego powiatu. Policjanci sprawdzili trzeźwość prawie 600 kierujących. Mundurowi wyeliminowali z ruchu drogowego 2 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd „na podwójnym gazie”. - Jeden z nich, 39-letni mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego zatrzymany do kontroli drogowej w Czerniejewie stracił prawo jazdy za kierowanie w stanie nietrzeźwości fiatem. Przeprowadzone badanie wykazało 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kolejny 58-letni mieszkaniec naszego powiatu kierował w Mielnie samochodem ciężarowym marki Iveco mając w organizmie 1,3 promila - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Obaj będą odpowiadać przed sądem.

Policja apeluje do osób, o zdecydowana reakcję gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach! Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem - korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym Policję.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.