http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

48-letni gnieźnianin z zarzutami, pasażer z mandatem

Wyróżniony zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy zatrzymali kierowcę, który zdecydował się na jazdę samochodem, pomimo, iż sąd mu tego zakazał. 48-latkowi grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.  


Wczoraj koło godz. 13.00 we Wenecji funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy, którzy pełnili służbę na terenie powiatu żnińskiego, zatrzymali do kontroli samochód marki Opel Movano. Kierował nim 48-letni mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego. Funkcjonariusze poprosili kierowcę o okazanie prawa jazdy. Wówczas mężczyzna poinformował, że dokument posiada, jednak zostawił go w domu. Sprawdzenie w policyjnym systemie wykazało, że kierowca próbuje wprowadzić policjantów w błąd.

- Okazało się bowiem, że gnieźnianin posiada trzy obowiązujące zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do lutego 2022 roku wydane przez Sąd Rejonowy w Gnieźnie. 45-letni pasażer, który okazał się właścicielem pojazdu został ukarany mandatem karnym za udostępnienie pojazdu osobie nie posiadającej do tego stosownych uprawnień - informuje mł. asp. Wioleta Burzych, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie.

Mieszkaniec Gniezna został zatrzymany i przewieziony do żnińskiej komendy. Tam usłyszał zarzuty niestosowania się do orzeczonych przez sąd zakazów. Teraz mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.