http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Gnieźnieńska policja podsumowała akcję „Znicz”. Było spokojnie

Wyróżniony Gnieźnieńska policja podsumowała akcję „Znicz”. Było spokojnie

W niedzielę wieczorem oficjalnie zakończyła się policyjna akcja ZNICZ 2019. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego na głównych ciągach komunikacyjnych oraz w rejonach nekropolii całego powiatu. Tegoroczny świąteczny weekend był jednym z bezpieczniejszych w ciągu kilku ostatnich lat. Nie odnotowano większych zakłóceń ruchu ani poważniejszych zdarzeń drogowych.


Tegoroczna akcja „Znicz” rozpoczęła się w czwartek, 31 października i trwała aż do niedzieli, 3 listopada 2019 roku . Przez ten czas policjanci czuwali nad płynnością ruchu na drogach, patrolowali okolice cmentarzy.

- Największe natężenie ruchu odnotowano na drogach dojazdowych i wokół cmentarzy. W wielu miejscach zmieniona została organizacja ruchu tak by z jednej strony umożliwić wszystkim sprawne dotarcie do cmentarzy, z drugiej zaś przygotować miejsca parkingowe dla odwiedzających groby. W tych miejscach policjanci wspierani przez straż miejską kierowali ruchem i pomagali kierowcom w sprawnym przemieszczaniu się - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

W tym czasie doszło do 1 wypadku drogowego i 25 kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali również 3 nietrzeźwych kierujących.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.