http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Mieszkaniec gminy Mieleszyn „wypadł z drogi”. Miał 1,5 promila!

Wyróżniony Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne

Poważne konsekwencje grożą 51-latkowi z gminy Mieleszyn, który we Flantrowie (gmina Janowiec Wielkopolski) spowodował zdarzenie drogowe. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Sąd zadecyduje o jego dalszym losie.


Zgłoszenie, o tym, że pojazd „wypadł z drogi” dyżurny żnińskiej komendy policji otrzymał wczoraj, 4 listopada kilka minut po godz. 16.00. Na miejsce udali się policjanci z Komisariatu Policji w Janowcu Wielkopolskim, którzy zastali leżący w polu na prawym boku pojazd marki Opel. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 51-letni kierujący zjechał na pobocze, gdzie uderzył w znaki drogowe i przydrożne drzewo, a następnie doszło do wywrócenia samochodu. W związku z odniesionymi obrażeniami mężczyzna został przewieziony do szpitala w Żninie.

- Funkcjonariusze sprawdzili 51-latka alkomatem i wówczas okazało się, że w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo pobrano od niego krew do badań laboratoryjnych. Mieszkaniec gminy Mieleszyn nie okazał funkcjonariuszom wymaganych, podczas kontroli, dokumentów. Jednak za pośrednictwem systemu informatycznego mundurowi ustalili, że posiadał stosowne uprawnienia - informuje mł. asp. Wioleta Burzych, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie.

Mężczyzna niebawem usłyszy zarzut. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zgodnie z kodeksem karnym grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto kierowca nie uniknie kary za popełnione wykroczenia.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.