http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Okradł zakład pracy na 50 tysięcy złotych!

Wyróżniony Okradł zakład pracy na 50 tysięcy złotych!

Funkcjonariusze kryminalni z gnieźnieńskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który okradał swojego pracodawcę. Jego łupem padły specjalistyczne części do maszyn których wartość wyceniono na 50 tysięcy złotych. 30-letni mężczyzna usłyszał już zarzuty.


30 października 2019 roku gnieźnieńscy policjanci przyjęli zawiadomienie dotyczące kradzieży kilku specjalistycznych części do maszyn z jednej z firm w Gnieźnie. Zgłaszający powiedział, że sprawcą kradzieży może być jeden z pracowników zajmujących się serwisem i naprawą maszyn. Straty oszacowano na 12 tysięcy złotych.

- Jak się później okazało się, nie był to pierwszy raz, kiedy 30-letni mieszkaniec gminy Witkowo okradł swojego pracodawcę. Funkcjonariusze kryminalni udali się do miejsca jego zamieszkania. Na posesji sprawcy znaleźli kilkadziesiąt elementów pochodzących z kradzieży. Wartość tych części została oszacowana na kwotę 50 tysięcy złotych. 30-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy. 31 października usłyszał zarzut kradzieży - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest w toku.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.