http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Seryjny włamywacz do... altan ogrodowych zatrzymany!

Wyróżniony Seryjny włamywacz do... altan ogrodowych zatrzymany!

Policjanci prewencji z gnieźnieńskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamania do altan ogrodowych na terenie Gniezna. 40-latek usłyszał 9 zarzutów kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


- W sobotę, 29 sierpnia około godz. 1.00 w nocy gnieźnieński dyżurny został powiadomiony o usiłowaniu włamania się przez nieznanego mężczyznę do altany ogrodowej mieszczącej się przy ul. Gdańskiej w Gnieźnie. Z ustaleń mundurowych wynikało, że sprawca podczas uszkadzania drzwi wejściowych obudził właściciela. Złodziej zorientowawszy się, że może zostać ujęty ukradł z terenu działki rower i oddalił się w kierunku pobliskiego pola kukurydzy. Na miejsce zostały skierowane patrole policji. Okazało się, że sprawca podczas ucieczki zgubił saszetkę z zawartością telefonu komórkowego, modemu do internetu i innych przedmiotów. Podczas wykonywania czynności ustalono rysopis sprawcy. Mężczyzna, 40-latek bez stałego miejsca zamieszkania kilka godzin później został zatrzymany. Trafił do policyjnego aresztu, a odzyskany rower wrócił z powrotem do właściciela - mówi st. asp. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

W trakcie przeszukania miejsca przebywania zatrzymanego policjanci ujawnili przedmioty pochodzące z kradzieży takie jak turystyczne butle gazowe, laptop, wiertarkę, namiot, lornetki, telefony komórkowe.

W niedzielę, 30 sierpnia 40 latek usłyszał 9 zarzutów kradzieży z włamaniem do altan na terenie ogródków działkowych  mieszczących się na terenie Gniezna. Straty wstępnie oszacowano na kilka tysięcy złotych. W poniedziałek wobec zatrzymanego prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Mężczyzna był w przeszłości notowany. Za kradzież grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.