http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Walentynki bez alkoholu. Był sprzedawany bez zezwolenia

Wyróżniony Walentynki bez alkoholu. Był sprzedawany bez zezwolenia

Walentynki to wyjątkowy dzień dla zakochanych. Część z nich spędzi go w romantycznym miejscu w Gnieźnie, jednak dzisiaj nie będzie tam można kupić alkoholu. Dlaczego? Dlatego, że właścicielowi lokalu grozi wysoka kara grzywny, konfiskata, a nawet sądowy zakaz sprzedaży alkoholu. Jak ustali policjanci zajmujący się przestępstwami gospodarczymi sprzedawany tam był alkohol bez wymaganego zezwolenia. W toku prowadzonych działań funkcjonariusze zabezpieczyli około kilkadziesiąt litrów napojów procentowych różnych marek.


Pomysł na walentynki w lokalu gastronomicznym należy do naprawdę bardzo popularnych rozwiązań. Jeden z gnieźnieńskich restauratorów postanowił "pójść na skróty". Od dłuższego czasu nie posiadając koncesji na sprzedaż alkoholu posiadał go w swojej ofercie.

- W Dniu Świętego Walentego, kiedy przygotowywał lokal na ten wyjątkowy dzień gnieźnieńscy funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w wyniku prowadzonych działań zabezpieczyli w pomieszczeniach na terenie tego obiektu wino, piwo, a także inne mocniejsze alkohole. Śledczy będą teraz ustalać m.in. jak długo handlowano alkoholem w lokalu
- mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Sprzedaż alkoholu bez wymaganego zezwolenia to przestępstwo, za które grozi kara grzywny do 72 tysięcy złotych.W razie popełnienia tego czynu można orzec przepadek napojów alkoholowych i zakaz prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na sprzedaży lub podawaniu napojów alkoholowych.

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.