Logo
Wydrukuj tę stronę

Przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h – zatrzymane 3 prawo jazdy

Wyróżniony Przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h – zatrzymane 3 prawo jazdy

Pomimo licznych działań policyjnych, komunikatów i apeli w dalszym ciągu wielu kierujących samochodami przekracza dozwoloną prędkość. Tylko w miniony weekend policjanci drogówki zatrzymali prawo jazdy trzem kierowcom, którzy jechali z prędkością ponad 100 km/h w terenie zabudowanym. Rekordzista jechał 124/h.


Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h skutkuje obligatoryjnym zatrzymaniem prawa jazdy.

- W miniony weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali trzy prawa jazdy kierowcom za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Kontrole drogowe prowadzone były w Pakszynie i Żydowie w gminie Czerniejewo oraz Sroczynie w gminie Kiszkowo. Rekordzista, 38-letni mieszkaniec Swarzędza jadąc przez teren zabudowany na swojej maździe miał na liczniku 124 km/h - mówi asp. sztab. Anna Osinska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Za przekroczenie dozwolonej prędkości policjanci zatrzymali kierowcom prawo jazdy i ukarali wysokimi mandatami oraz 10 punktami karnymi.

Przypominamy! Kierujący, który przekroczy prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z konsekwencjami utraty prawo jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd to 3 miesięczny okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.
Informacjelokalne.pl